EAS peab keskenduma mikroettevõtete toetamisele

Riigikogu majanduskomisjoni eilsel kohtumisel Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhtkonnaga leidis komisjoni esimees Arto Aas, et suur potentsiaal peitub mikroettevõtete ekspordioskuste tõstmises.

Aasa sõnul on EASi toetustel olnud suurepärane mõju ettevõtete ekspordivõimekuse tõstmisele. Uuringud näitavad tema kinnitusel, et aastatel 2005-2009 tõusis toetatud ettevõtete ekspordimüügitulu üle 70%. „Ainuüksi 2011. aastal oli EASi eelarve 200 miljonit eurot, mis suunati otseselt Eesti majanduse arendamisse,“ märkis Aas.

„Arvestades, et valdav enamus Eesti firmadest on mikroettevõtted, kus kuni üheksa töötajat, peitub nende ettevõtete ekspordioskuste tõstmises tohutu kasvupotentsiaal, mis toetab nii majandusarengut kui tööhõivet,“ avaldas Aas. Tema sõnul ei vaja sellised mikroettevõtted tihti isegi niivõrd rahalist tuge, kuivõrd praktilist nõustamist ja mentorlust kogemustega ettevõtjate poolt. Sellist koolitust ja ärivõrgustiku teenust saabki EAS pakkuda, kinnitas Aas.

Nii parlamendi majanduskomisjoni liikmed kui EASi juhtkond leidsid, et kasvuettevõtete toetamiseks tuleb lihtsustuda rahastamistaotluste käsitlemise bürokraatiat. „EASi senine edukus väärtuslike projektide toetamisel tõestab, et nad väärivad rohkem iseseisvat otsustusõigust ja paindlikkust valikute tegemisel,“ ütles Aas.

Aas märkis, et 2014. aastal avaneb koos Euroopa Liidu finantsraamistikuga ka EASi uus tegevusprogramm ja rahastamine. „Uue perioodi strateegiliste eesmärkide seadmine algab juba 2012. aastal, mil tuleb paika panna Eesti riigi ja ettevõtjate prioriteedid ettevõtluse arendamisel,“ lausus Aas.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara