Insener teenib ökonomistist 350 eurot vähem

Tallinna Tehnikaülikooli elektroonikainstituudi juhtivteadur professor Mart Min kinnitas ABBs toimunud  Äripäeva Tööstuse klubi kohtumisel, et insener teenib praegu keskmiselt 350 eurot vähem kui keskmine ökonomist.

Professor Min nimetas administratiiverialadel tegutsevaid valgekraesid piltlikult „vallavanemateks“ ehk siis säärasteks, kes ühiskonnale midagi sisse ei too, küll aga hulgaliselt loodud hüvesid tarbivad. „Millal hakkab paljuräägitud vajadus inseneride järele kajastuma ka nende palgas,“ esitas Mart Min küsimuse.

ABB Balti regiooni juht Bo Henriksson möönis, et insenerid vajavad rohkem teadmisi majandusest ja organisatsiooni juhtimisest. „Tehniliste numbrite kõrval tuleb neile ka majandusnumbreid õpetada, siis oleksid nad ka ettevõtluses võimekamad“ märkis Henriksson.

Tema sõnul peab ABB oma arengu ja eduka tootearenduse võtmeküsimuseks vajaliku arvu pädevate oskustöösliste ja inseneride leidmist Eestist, see on Henrikssoni hinnangul oluline ka kõrgemasse väärtusahelasse liikumise juures. „Meie tööjõukulu töötaja kohta on tööstusettevõtete seas niigi üks suuremaid,“ tõdes ta. „ABB keskmine palk Eestis jääb vahemikku 850–1000 eurot.“

Osale arutelus

  • Ain Alvela

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara