TTÜ-l nüüd oma esindus Silicon Valleys 

Eile avas Tallinna Tehnikaülikool esinduse Silicon Valleys. Esinduse naabriteks on maailma suurimad IT-firmad nagu Microsoft, Google, Yahoo, IBM, Intel. 

TTÜ innovatsiooni ja rahvusvaheliste suhete prorektor Alar Kolk märkis, et ülikooli teadus- ja õppetöö kvaliteedi arendamiseks on vajalik olla paigas, kus saavad alguse uusimad teadusideed, tehnoloogiad ja rakendused.

"Praegu on maailma IT pealinnaks Silicon Valley. Rahvusvaheline ülikool nagu TTÜ ei saa loota rahvusvahelistumisele vaid Mustamäel," ütles Kolk. "Peame olema kättesaadavad oma partnerülikoolide ja ettevõtete kõrval, kus maailma tippettevõtjad tehnoloogiaid arendavad ning koos riskikapitalistidega rahastavad.”

TTÜ teeb aktiivselt koostööd maailma tippülikooli Berkeleyga. Täna on rõhk ühisel teadustööl ning üliõpilasvahetusel. Senisest tihedamat ühist õppekavade ning teadusuuringute edendamist on TTÜ tulevikus tegemas Stanfordi ülikooliga. Mõlema ülikooli professorid on järgmise aasta kevadel TTÜs loenguid andmas ning üliõpilasi juhendamas.

TTÜ on sel nädalal väljas oma infostendiga New Mexico, Stanfordi ja Berkeley ülikoolides, kus tutvustatakse Tehnikaülikooli teadustööd ning õppimisvõimalusi. Praegu on TTÜs ligi 800 välistudengit, kes õpivad 15-l inglise keelsel õppekaval.
Sel nädalal töötavad Silicon Valleys TTÜ innovatsiooni ja rahvusvahelistumise prorektor Alar Kolk, materjalitehnika instituudi direktor professor Renno Veinthal, rahvusvaheliste suhete instituudi direktor professor Peeter Müürsepp, arvutitehnika instituudi vanemteadur Gert Jervan ja Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskuse juhataja Eha Teder.

Tehnikaülikooli USA esindus asub Silicon Valleys 440 N.Wolfe Rd. Sunnyvale, California 94085. Esindusega samas majas alustas oma edukat teekonda Google. TTÜ esindust saavad kasutada ka TTÜ linnakus ligi 200 ettevõtet, kes ka igapäevaselt ülikooliga koostööd teevad.

Osale arutelus

  • Ain Alvela

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara