Kiireima kasvu annavad Eesti ekspordile elektroonikaseadmed

Eesti eksporti suurendavad jõudsaimalt elektroonikatööstuse seadmed, mis moodustavad mais enim kasvanud seadmete ja masinate ekspordist 38%.

Statistikaameti andmetel kasvas mais võrreldes eelmise aasta sama ajaga enim seadmete ja masinate eksport, tõustes kaks korda. Masinate ja seadmete ekspordist moodustab aga 38% telefonid ja muud seadmed andmete edastamiseks või vastuvõtmiseks sh juhtmega või juhtmetakommunikatsioonivõrgu lõppseadmed. Nende ekspordimaht oli mais 105,13 miljonit eurot. Järgmisena on masinate ja seadmete kaubagrupis alles 9%-lise osakaaluga isoleeritud traadi eksport.

Elektroonikaseadmete kiire ekspordi kasvu taga on ilmselt Ericssoni Tallinna tehase suurenevad toodangumahud. Suurim osa masinate ja seadmete ekspordist läheb ka Rootsi. Sinna eksporditi 76,88 miljonit eurot, ehk 28% masinate ja seadmete ekspordist. Järgnesid Venemaa ja Soome, mõlemal 15% ekspordi mahust.

Kokku eksporditi masinaid ja seadmeid mais 274,37 miljoni euro eest, mis oli suurim ekspordi kaubagrupp, moodustades veerandi kogu ekspordist.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara