Eestimaalane sööb aastas 22 kilo linnuliha

Üldise lihatarbimise languse kõrval suutsid linnuliha tootjad inimesi oma toodangut eelmisel aastal tarbima meelitada 5% võrra enam kui 2009. aastal.

Statistikaameti täna avaldatud andmete järgi kasvas Eestis eelmisel aastal linnuliha tarbimine inimese kohta võrreldes 2009. aastaga 5%, ehk 21 kilogrammilt aastas inimese kohta 22 kilogrammile. Üldine lihatarbimine aga langes 73 kilogrammilt inimese kohta 70 kilogrammini, ehk 4%. „Linnuliha tarbimise kasv 5% võrra on märkimisväärselt võimas olukorras, kus toiduainete müügimahud üldiselt langevad ja ka kogu lihatarbimine langes,” lausus AS Tallegg juhatuse esimees Teet Soorm.

Sellise arengu põhjuseks peab ta eelkõige linnuliha soodsamat hinda võrreldes teiste lihaliikidega ja üldise toiduainete hinnatõusu taustal. Samas lisab ta, et üldine lihatarbimise langus oli ajutine ja hakkab taas kasvama koos majanduse arenguga. „Seda on ka juba 2011. aastal tunda,” kinnitab ta.

Soormi kinnitusel jääb aga linnuliha tarbimise kasv siiski ka edaspidi edestama teisi lihaliike, see on globaalne trend.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara