Muugale kerkib 12 miljoni eurone väetisetehas

Oleksandr Filatovile kuuluv OÜ Tehnonord rajab Muuga sadama tööstusparki väetise granuleerimistehase, mis läheb maksma 26 miljonit eurot.

Tallinna Sadama teatel sõlmisid nad teisipäeval OÜga Tehnonord koostöölepingu Muuga sadama tööstusparki väetise granuleerimistehase rajamiseks.

Tehase esimese etapi ehitus peaks algama 2012. aastal ning tehas valmima 2014. aastaks. Tehase kogutoodang on 140 000 tonni väetist aastas. Tehase rajamine läheb operaatorile maksma ligi 18 miljonit USA dollarit (12 miljonit eurot).

ASi Tallinna Sadam juhatuse esimehe Ain Kaljuranna sõnul on Lääne-Euroopas praegu väetise järele väga suur nõudlus. „Tehnonordi tehase peamine potentsiaalne klientuur asubki ennekõike Saksamaal, Iirimaal ja Hollandis“ ütles Kaljurand. Tooraine tehase toodangu jaoks tuleb Venemaalt, tehase sisseseaded kavatsetakse osta USAst ning tehast hakkab käitama kohalik tööjõud.

Tehnonord OÜ juhataja Oleksandr Filatov sõnas, et otsuse tehase rajamiseks just Muuga sadamasse tingis ennekõike sadama hea asukoht ja looduslikud tingimused ning Eestis üldiselt valitsev soodne ärikliima.

Tehnonord OÜ loodi 2005. aastal ning ettevõtte omanikuks on Oleksandr Filatov, kellel on 15aastane kogemus väetiseäris ning kes tegutseb nii Venemaal, Ukrainas kui ka Inglismaal. Tehnonordi partneriks selles projektis on Inglise firma Amsprill Fertilizers & Technologies Ltd, kes aitab Tehnonordil projekti finantseerida ning turustada tehase tooteid sihtturgudel.

Osale arutelus

  • Äripäev

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara