USA kiitis Eesti Energia plaanid heaks

Eile andis USA valitsusasutus CFIUS (Committee on Foreign Investment in the United States) heakskiidu USA põlevkiviarendusega tegeleva ettevõtte Oil Shale Exploration Company (OSEC) ja Eesti Energia vahel sõlmitud lepingule.

Lepingu järgi omandab Eesti Energia 100% OSEC-i aktsiad ning saab seeläbi suurima komplektse eraomandis oleva põlevkivivaru omanikuks Utah osariigis. Kinnitus võimaldab Eesti Energial alustada ettevalmistusi kuni 57 000 barrelise päevatoodanguga põlevkivitööstuse väljaarendamiseks Utah osariigis.

Esmalt viib Eesti Energia lisaks juba teostatud geoloogilistele uuringutele läbi täiendavad puurimised ja uurimistööd, kaasates neisse ka eesti geolooge ja ettevõtteid. Samuti valmistatakse ette projekti keskkonnamõjude hindamine ning jätkatakse Enefit tehnoloogia arendamist ja kohandamist vastavaks sealsele põlevkivile.

„Eesti Energia on ettevõtte, mis omab tehnoloogiat, pühendumust ja ajalugu, et see põlevkivi turule tuua,“  rääkis Utah osariigi kuberner Gary R. a avalduses.

Kogu projekti arendus kuni ehituse alguseni võtab tänase parima teadmise kohaselt aega 4 aastat ja ehitus ise seejärel 3-4 aastat.

Lisaks USAle tegutseb Eesti Energia juba Lätis, Leedus, Soomes ja Jordaanias. Sarnaselt Jordaaniaga, ei rahastata USA arendusprojekti reguleeritud äridest ning arendusfaasis kaasatakse sellesse täiendavaid finantsinvestoreid.

Peale OSEC’i omandamist keskendub Eesti Energia projektide arendamisele Eestis, Jordaanias ja USA-s. Mõlemas rahvusvahelises arendusprojektis on Eesti Energia roll olla projektide arendaja ja eestvedaja ning Enefit-tehnoloogia tarnija põlevkiviõli tootvale tehasele.

Ülejäänud põlevkivi omavates riikides on fookuses tehnoloogia müük.

Osale arutelus

  • Katariina Krjutškova

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara