Vitsur: Eesti Energia käitus ratsionaalselt ja praktiliselt

Majandusekspert Heido Vitsur kiidab Eesti Energia tehingu USA põlevkiviarendusega tegeleva ettevõtte Oil Shale Exploration Company (OSCE) ostmiseks heaks, nimetades seda mõistlikuks käitumiseks.

"Minu arvates on see väga ratsionaalne ja praktiline käitumine ja võimalik, et ainuvõimalik selleks, et mitte kaotada oma positsiooni põlevkivitehnoloogiate arendamises," kommenteeris ta. Vitsur lisas, et oma positsiooni hoidmiseks on kindlasti vaja olla koha Ameerikas. "Õliliivadele pööratakse ühel või teisel kujul üha rohkem tähelepanu ja meil Eestis ei ole see uuringute tase kunagi väga tugev olnud," selgitas ta.

Vitsur ei ole seda meelt, et Eesti Energia peaks kogu oma tähelepanu suunama riigi sisse. "Teadus ja see turg on globaalne ja kui me arvame, et saame Eestis tegutsedes jääda mõjukaks ja omada mingit positsiooni siis me eksime. Selleks, et ellu jääda, on vaja olla maailmas tugev," märkis ta.

OSEC on põlevkivi arendusprojektidega Utah' osariigis tegelenud alates 2005. aastast, firmale kuulub osariigi suurim eraomandis olev kompaktne põlevkivivaru. Eesti Energia eesmärgiks on Utahs paiknevate varude baasil välja arendada põlevkivitööstus võimsusega kuni 57 000 barrelit põlevkiviõli päevas, teatas Eesti Energia.

Tehingu sõlmimise järel omandab Eesti Energia põlevkivivarud hinnangulise suurusega 3,1 miljardit tonni ning selles sisalduva õli kogus ulatub 2,1 miljardi barrelini. Projekti arendus kuni ehituse alguseni võtab tänase parima teadmise kohaselt aega neli aastat ja ehitus ise seejärel 3-4 aastat.

Osale arutelus

  • Kadrin Karner

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara