Eesti Energia osalusega Orica tegi lõhkeaine tootmisrekordi

35% ulatuses Eesti Energia Kaevandustele kuuluv Orica Eesti OÜ tootis ja müüs möödunud majandusaastal rekordilise koguse lõhkeainet, mida oli 17% rohkem kui aasta varem.

Toodangu müügimahud kasvasid eranditult kõikide toodete lõikes, märkis ettevõte majandusaruandes. Vaatamata müügihindade langusele kasvas puhaskasum 9%.

1. oktoobril algava ja 30. septembril lõppeva majandusaasta käibeks kujunes 297,1 miljonit ja kasumiks 57,1 miljonit krooni. Aasta varem oli käibeks 287,8 miljonit ja kasumiks 52,6 miljonit krooni.

Seejuures plaanib Orica Eesti OÜ maksta dividendidena välja 71 miljonit krooni. 65% summast läheb enamusomanikule Sprengstoff-Verwertungs-Gesellschaft mit beschränkter Haftungile.

Orica Eesti OÜ investeeris läinud majandusaastal 21,5 miljonit krooni ja seda peamiselt tootmisseadmetesse. Ohutuse tagamiseks ehitati ka ladude territooriumit kattev uus piksekaitsesüsteem ning asendati tehase automaatjuhtimissüsteem. Sirgalas asuvat tehast väisanud väliseksperdid leidsid, et ohutuse seisukohalt ettevõttele midagi ette heita pole.

Aruandeperioodi lõpus töötas Orica Eesti OÜs 83 inimest, kellele arvestatud töötasu ulatus 17,5 miljoni kroonini. Tegevjuhi palk oli ligi 1,6 miljonit krooni, preemiate ning tulemustasudena maksti ligi 2,3 miljonit krooni.

Orica Eesti müügimaht sõltub endiselt suuresti põlevkivienergia ekspordist, kodumaise energiatarbimise mahust ja ka õlitootmiseks kasutatava põlevkivi kaevandamise kogustest, täpsustas majandusaruanne.

Eksportturgudel Euroopas on Orica Eesti turupositsioon pidevalt paranenud ning see avaldab majandustulemustele positiivset mõju. Ehkki lõhkeaine toorme hinnad maailmaturul kasvavad, aitab selle mõju siluda Sirgala tehase kõrge tehnoloogiline tase ning automatiseeritus.

 

Osale arutelus

  • Anne Oja

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara