Levada: võitlesin lõpuni, kuid olen sunnitud esitama pankrotiavalduse

Ettevõtja Viktor Levada teatas, et ta tegi kõik endast oleneva, et päästa metalli müügiga tegeleva OÜ Levadia Metall tegevus ja säilitada ettevõtte töökohad, kuid saneerimiskava mittekinnitamine ei jäta pankrotiavalduse esitamisele alternatiivi.

„Minu esindajad viisid täna OÜ Levadia Metall pankrotiavalduse sisse. See on finantsasutuste poolt pealesunnitud samm ja edasi otsustatakse ettevõtte saatus juristide vahendusel ning kohtusaalis. Ettevõtlusega pole sel protsessil enam mingit sidet. Ma olen teinud vigu, kuid mitte nii palju, et ettevõte peaks lõpetama pankrotiga. Kriis ja toorainehindade langus, pankade totaalne suhtumise muutumine oma klientidesse on peamised mured kogu Eesti ettevõtluses,“ sõnas Levada.
 
Tema kinnitusel oli 2010. aasta alguses esitatud saneerimiskava eesmärk jõuda igal juhul positiivse lõpplahenduseni. „Töötasime algusest peale selle nimel, et rahuldada võlausaldajate nõuded ja päästa ettevõte. Eelmise aasta märtsis võlausaldajatele esitatud saneerimiskava otsustati ülekaalukalt vastu võtta. 1. aprillil 2010 esitasime saneerimiskava kohtule, kuid see jäeti mõne võlausaldaja kiusu tõttu Harju Maakohtus kinnitamata. Sama positsiooni suutsid paar kreeditori läbi suruda ka Ringkonnakohtu ja Riigikohtu tasandil, mille tulemuseks on suure tõenäosusega pankrot“, ütles Levada.
 
Saneerimise ebaõnnestumisest tulenevalt muutusid pangalaenud koheselt sissenõutavaks, kuid laenude tagasimakseks ettevõttel likviidseid vahendeid polnud. Ka laenude tagatiseks seatud varad ei võimalda laenude tagastamist täies ulatuses varade turuväärtuse languse tõttu. Seega pole Levadia Metallil võimalik oma kohustusi täita ning ettevõte on maksejõetu.
 
Levada sõnul on äärmiselt kahetsusväärne, et mõne võlausaldaja põikpäisus, hoolimata ettevõtte püüdlustele leida antud olukorras parim võimalik lahendus, lõpeb kõigi asjaosaliste jaoks kahjulikult.
 
Levada lisas, et pankrotiavalduse näol oli tegemist tema jaoks äärmiselt raske otsusega, aga muid valikuid enam polnud. „Loomulikult on kahju, ettevõttel täitus jaanuari lõpus 20 aastat,“ sõnas Levada.

2008. aasta lõpus töötas ettevõttes 200 inimest, käive ulatus 1,6 miljardi kroonini ja kasum oli 76 miljonit krooni. 2009. aasta aruannet äriregistris ei ole.

Osale arutelus

  • Katre Pilvinski

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara