Estonia kaevanduse müra peideti tõkkeseina taha 

Eesti Energia Kaevandused rajas Väike-Pungerja külla Estonia kaevanduse territooriumil asuvate majapidamise kaitseks põlevkivikaevanduse ventilaatorite häälte eest kaks müratõkkeseina.

Müratõkkesein on valmistatud spetsiaalsetest müratõkkevillaga plaatidest ning kaetud perforeeritud plekiga. Seinte kõrgus on ligi 6,5 ja laius 8,5 meetrit, teatas Eesti Energia.

"Eesti Energia Kaevanduste eesmärgiks on toota põlevkivi, olles sõbralik nii looduse kui ka ümbruskonna elanike vastu. Kuna Estonia kaevandus asub mõnede elumajade vahetus läheduses, siis on ettevõte võtnud kasutusele erinevaid meetmeid, et summutada kaevanduse tööst tekkivat müra," selgitas Eesti Energia Kaevanduste arendusdirektor Kalmer Sokman.

Üheks selliseks meetmeks on 2010. aasta lõpus valminud müratõkkesein, mis paigaldati elumajadele kõige lähemal asuvatele ventilaatorite ette. "Peale müratõkkeseinte paigaldust viisime koostöös Terviseameti kesklabori füüsika laboriga läbi mürataseme mõõtmised viies punktis. Mõõtmiste tulemused näitasid, et kaevanduse tegevusega põhjustatud müratase vähenes nii müraallikate lähedal, kui elumaja piires ning oli normi piires nii päevasel kui ka öisel ajal," kinnitas Kalmer Sokman.

Kui ilmastikuolud lubavad, siis lülitatakse elumajale lähim ventilaator öisel ajal välja. Külmade ilmadega ei ole seda lahendust aga võimalik rakendada, kuna pikemaajaline seisak ohustab ventilaatorite tehnilist seisundit. Ventilaatorite funktsioneerimisest sõltub aga kogu kaevanduse ja kaevurite õhuvarustus.  

Lisaks paigaldas ettevõte kõigi kümne Estonia kaevanduse kalluri tagumistele luukidele kummist puksid, et summutada Estonia kaevanduse territooriumile rajatavale motomäele aheraine mahalaadimisel tekkivat müra ja rajas elamupoolsesse serva aherainest kaitsevalli.

Motomägi on Eesti Energia Kaevanduste ja Mäetaguse valla ühine projekt, mille tulemusena valmib Estonia kaevanduse lähedusse uus “lubjakivi” turismiobjekt. Tegemist on aktiivse vabaajaveetmise kohaga nii kohalikele elanikele kui ka turistidele kaugemalt.

Osale arutelus

  • Silvia Kruusmaa

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara