Eelmise aasta oktoobriga võrreldes on kogu Eesti elektritarbimine seoses soojemate ilmadega vähenenud 1%, kuid ligi 5% suurenes suurklientide tarbimine, teatas Elering.
Käesoleva aasta kümne kuu kokkuvõttes on elektritarbimine võrreldes eelmise aastaga jätkuvalt kasvutrendis (tõus 4%), seda nii Eestis kui ka Baltimaades tervikuna.
Eestis elektritootmine on võrreldes eelmise aastaga oktoobriga kasvanud 67% võrra, 987 gigavatt-tunnini (GWh), põhjuseks Leedu Ignalina tuumaelektrijaama sulgemisest tulenev suur elektrivajadus.
Kokku eksportis Eesti oktoobris elektrienergiat 370 GWh ulatuses, millest 44% müüdi Lätti, 29% Leetu ning 27% Soome. Piiriüleses kaubanduses suurenes seoses Soome hinnapiirkonna kõrgema hinnaga eksport Soome ning vähenes eksport Lätti ja Leetu.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Sisseostetava elektri osakaal vähenes seoses koostootmisjaamade käivitamisega Lätis 5% ning Leedus 8 % võrra, jäädes kokkuvõttes siiski üsna kõrgele tasemele (Lätis 36% ja Leedus 62%). Kokku oli oktoobris Baltimaade elektrisüsteemide saldo negatiivne 479 GWh ulatuses, teatas Elering.
Taastuvenergia toodangu maht kattis oktoobris ligi 12% siseriiklikust tarbimisest, moodustades 84 GWh. Tuulikute toodang kasvas oktoobris 17% võrra ning biomassist koostootmise režiimil toodetud elektrienergia kasvas 87%. Põhjusteks soojakoormuse kasv kaugküttesektoris ning oktoobris taas tööd alustanud Balti Elektrijaama koostootmisplokid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.