Läänemere tuulepargid ühinevad

Saksamaa ja Skandinaaviamaad plaanivad avamere tuuleparkide veealust ühendamist ühtseks energiavõrgustikuks, kirjutab Financial Times Deutschland.

Lõpptulemuseks oleks ühtne tuuleenergiat ülejäänud vooluvõrguga integreeriv Läänemere elektrivõrk. Projekti üks osaline on Saksa energiafirma 50Hertz, kes plaanib aastaks 2012 Saksa vetesse rajatavad tuulepargid Baltic 1 ja Baltic 2 ühendada maismaaga ning seejärel aastaks 2016 ühendatakse need omakorda Taani tuulepargi Kriegers Flak 3-ga.

Kas ja millal ka Rootsi Läänemere võrgustikuga liitub, sõltub sellest, kas läheb käiku Rootsi vetesse plaanitava tuulepargi Kriegers Flak 2 ehitus. Tuuleparkide ühendamine maismaaga Saksa vetes läheb maksma 500 miljonit eurot, Saksa-Taani ühendus veel kuni 300 miljonit eurot.

Kriegers Flak on pilootprojektiks, mille eesmärgiks on uurida tehnika, turgude ja eri riikide koostöövõimalusi, ütles FTD-le Euroopa Liidu poolne koordinaator Georg Wilhelm Adamowitsch. Viimane eeldab ka, et Rootsi liitub projektiga, kui on näha, et Saksamaa ja Taani pingutusi saadab edu.

Konkurentsile energiaturul oleks Läänemere võrgustik suur võit, usub 50Hertzi juht Boris Schucht. „Saksa tarbijale tähendab soodsate põhjala energiaturgudega ühinemine madalamaid hindu.“ Tuulepark töötab aastas täiskoormusega vaid 3500 tundi. Seega on umbes 5000 tundi aastas kaablid vabad energiakaubandusele, lisas Schucht.

 

Osale arutelus

  • Katri Soe-Surén

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara