"Pealtnägija" avalikustas Ljadovi salalindistused

Eelmisel nädalal palgamõrva lavastamises osalemise tõttu kahtlustuse saanud ärimees Oleg Ljadov andis ETV saatele "Pealtnägija" salajased lindistused, millest ilmneb, et suurärimees Toomas Tamm võis üritada lavastada oma endise äripartneri Nikolai Reismani süüdi olematus kuriteos.

Eelmisel nädalal said kahtlustuse kuriteos kütuseärimees ja Aseri sadama juht Ljadov, meedias korduvalt kuritegeliku maailmaga seostatud Imre Arakas ja Ida-Virumaalt pärit varem tapmise eest karistatud Enriko. "Pealtnägija" andmetel on riigiprokuratuuril kavas esitada kahtlustus kuriteos ka ärimees Toomas Tammele, kuid temaga ei ole õnnestunud õiguskaitseorganitel seni ühendust saada. Kahtlustuse kohaselt üritati ettevõtja Nikolai Reisman lavastada süüdi Toomas Tamme palgamõrva organiseerimise katses.

Eile eetris olnud "Pealtnägija" avalikustas Ljadovi poolt tänavu jaanuaris tehtud salajased kõnesalvestised ühest kohtumisest. Salvestistest jääb mulje, et Tamm otsustas loobuda Reismani süüdi lavastamisest, sest uurijatele valetunnistusi andma pidanud ja selle eest 300 000 krooni saanud Enriko hakkas raha juurde nõudma. Enriko perekonnanime “Pealtnägija” ei avalikustanud.

Kõnesalvestistes viitab Tamm, et äritüli hakkas temale soodsas suunas lahenema tänu sellele, et riigiesindajad tulid Tammele appi ja ähvardasid Reismanile kuuluvad maad sundvõõrandada.

Ljadovi salvestisel märgib arvatavalt Toomas Tamm, et seda jama pole talle enam üldse vaja. "Minul on täitsa kama, kas ta (Reisman – toim) istub vanglas või käib vabalt ringi ega minu eesmärk ei ole teda kinni panna, minu eesmärk oli, et ma saan oma asjad ta käest kätte ja paistab, et nüüd me saame ilma selleta," vahendab uudisteportaal uudised.err salvestiste seda osa, kus Tamm räägib plaanist loobumisest ja viitab maade sundvõõrandamisele.

Ljadov tunnistas “Pealtnägijale” antud intervjuus, et lindistas ise oma kõnelused Toomas Tamme ja Imre Arakasega, et vältida hiljem enda süüdlaseks jäämist.

Toomas Tamme esindaja vandeadvokaat Mikk Lõhmus lükkas “Pealtnägijale” antud intervjuus ümber väited nagu oleks Tamm üritanud oma endist äripartnerit lavastada süüdi iseenda palgamõrva organiseerimises. Lõhmus nimetas seda laimuks. Tema väitel hakkasid eelmise aasta veebruaris liikuma Ida-Virumaal kuuldused, et võidakse kavandada Toomas Tamme tapmist, mistõttu tegi Tamm ka avalduse politseile, sest ta hakkas oma elu pärast karma.

Osale arutelus

  • Aivar Hundimägi

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara