Redgate Capital ostis Tartu trükitööstuse

Redgate Capitali alternatiivsete investeeringute äriüksus ostis trükiteenust osutava ASi Ecoprint, teatas investeerimisfirma.

Üle 15 aasta tegutsenud Ecoprint on Tartus asuv trükitööstus, mille 2009. aasta netokäive oli 30,7 miljonit krooni ja puhaskasum 1,2 miljonit krooni. Ettevõttes töötab 35 inimest ja ligi 20% toodangust läheb ekspordiks. Äripäeva hinnangul maksab Ecoprint ligikaudu kümme miljonit krooni.

Ecoprindi trükitööstus vastab kõrgeimatele rahvusvaheliselt tunnustatud keskkonnasertifikaatidele. Ettevõtte konkurentsieelis Skandinaavia turgudel põhinebki eelkõige pikaajaliselt tuntud ja hinnatud keskkonnamärgistele.

Ecoprindi asutaja ja senise omaniku Juhan Peedimaa sõnul otsustas ta trükitööstuse müüa, kuna selle edasine areng vajab uusi ideid ja tõenäoliselt ka uusi eestvedajaid.

Redgate partneri Mart Altvee sõnul hindavad investorid Ecoprindis eelkõige head meeskonda ja ekspordipotentsiaali. "Tunnistame, et Ecoprindi meeskond on teinud head tööd. Samas ettevõtte eksporditegevused on alles algusjärgus ning siin näeme oluliselt suuremat potentsiaali tulevikuks," rääkis ta.

Eesti ja Skandinaavia kapitali kaasanud Redgate'i investeerimisfookuses on hea kasvupotentsiaaliga ning laienemisvõimelised Eesti ja teiste Balti riikide ettevõtted. Redgate'i riskikapitaliinvesteeringute portfelli sobib eelkõige keskmise suurusega ettevõte, millel napib kapitali laienemiseks või ei kattu ettevõtte kasvustrateegia enam omanike ootustega.

Ecoprindi ost oli Redgate'i jaoks teine omandamistehing, eelnevalt läks investeerimisfirma juhtimise alla ehitusmaterjalisektoris tegutsev OÜ Põltsamaa Graniit.

Mart Altvee sõnul analüüsib Redgate praegu veel kolme võimalikku investeeringut. "Eesti päritoluga ettevõtete omanike huvi laienemiseks vajaliku kapitali kaasamiseks või oma ettevõtte müügiks on sel aastal elavnenud," lisas ta.

Osale arutelus

  • Anne Oja

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara