Rebane: ilmselt euro-ootus soodustas Makroflexi ümberkolimist

See, et Henkeli kontsern on otsustanud mitmed tootegrupid Eestisse kolida, tähendab usaldust meie majanduse ja rahasüsteemi vastu, ütles ehitusmaterjalide tootjate liidu tegevdirektor Enno Rebane.

„Ma ei tea Henkeli otsuste tegemise tagapõhja, aga ma arvan küll, et neid otsuseid on ehk natuke toetanud ka viimasel ajal üha kõvemini kõlavad jutud Eesti eurole üleminekust,“ lausus Rebane. „Ja ma südamest loodan, et tulemas on teisigi firmasid.“

Henkeli kontsern avas Tartus kolm nädalat tagasi Ceresiti ehitussegude tehase ja täna teatas Henkel, et tõi vuugitäitematerjali Makroflexi tootmise Soomest Eestisse.
Samas möönis Rebane, et Makroflexi kui peamiselt eksporti mineva toodangu ületoomine Soomest Eestisse on midagi muud, kui tuua Eestisse näiteks kohalikule turule mõeldud ehitusmaterjalide tootmine.

„Meil on tootmisvõimsust endalgi piisavalt üle,“ rääkis Rebane. „Konkurents on väga suur ja ma ei näe, et ehitusmaterjalide hinnad saavad veel allapoole minna. Minu arvates maksvad paljud ehitusmaterjalide tootjad praegu tootmisele peale. Päris uuele tulijale tähendaks Eestisse tulek suuri investeeringuid ja praegu ei ole kuidagi mõistetav, kuidas oleks neid investeeringuid võimalik tagasi teenida.“

Osale arutelus

  • Väinu Rozental

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara