Anne Oja • 14 mai 2010
Jaga lugu:

Äike keerab digiseadmed nässu

Digi- ja IT-seadmete hulk kodudes ja etetvõtetes on oluliselt kasvanud. Elioni soovitab äikese puhkedes seadmed vooluvõrgust välja lülitada.

Soojade kevadilmadega kaasneb tihti äike ning sagenevad äikesekahjustusega koduelektroonika juhtumid. Alati ei peagi pikne lööma otse elektri- või telefoniliinidesse. Impulsside tekkeks on piisav näiteks pikse maasse löömine umbes kahe kilomeetri kaugusel elamust või hoonest, teatas Elion täna.

Kuuldes kõuemürinat, tuleks kõik elektroonikaseadmed välja lülitada ning eemaldada voolujuhe seinakontaktist. Samuti on soovitav eemaldada seinakontaktist juhtmeta telefoni ja ka digiboksi-ruuteri liinijuhe ning teleri ja raadio antenni juhe.

Lisavõimalusena soovitab Elion kasutada ülepingekaitset. Osad ülepingekaitsed on varustatud ka telefoniliini pesadega, mis võimaldavad kaitsta digiboksi-ruuterit ning juhtmeta telefone liigpinge eest.

Ülepingekaitse kaitseb vaid juhul, kui hoones või korteris on korralik maandusega vooluvõrk. Vanemates majades, mille elektrijuhtmestikul on vaid kaks soont, ülepingekaitsest tolku pole.

Elion tuletab meelde, et  ülepingest või pikselöögist seadmetele tekkinud kahju ei kuulu garantiitingimuste alla ja remondi peab kinni maksma seadmete kasutaja.

Jaga lugu:
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24harro@toostusuudised.ee
Hedi Meigas
Hedi MeigasSündmusedTel: 5384 5159hedi.meigas@aripaev.ee
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077rain.jyristo@aripaev.ee