Äike keerab digiseadmed nässu

Digi- ja IT-seadmete hulk kodudes ja etetvõtetes on oluliselt kasvanud. Elioni soovitab äikese puhkedes seadmed vooluvõrgust välja lülitada.

Soojade kevadilmadega kaasneb tihti äike ning sagenevad äikesekahjustusega koduelektroonika juhtumid. Alati ei peagi pikne lööma otse elektri- või telefoniliinidesse. Impulsside tekkeks on piisav näiteks pikse maasse löömine umbes kahe kilomeetri kaugusel elamust või hoonest, teatas Elion täna.

Kuuldes kõuemürinat, tuleks kõik elektroonikaseadmed välja lülitada ning eemaldada voolujuhe seinakontaktist. Samuti on soovitav eemaldada seinakontaktist juhtmeta telefoni ja ka digiboksi-ruuteri liinijuhe ning teleri ja raadio antenni juhe.

Lisavõimalusena soovitab Elion kasutada ülepingekaitset. Osad ülepingekaitsed on varustatud ka telefoniliini pesadega, mis võimaldavad kaitsta digiboksi-ruuterit ning juhtmeta telefone liigpinge eest.

Ülepingekaitse kaitseb vaid juhul, kui hoones või korteris on korralik maandusega vooluvõrk. Vanemates majades, mille elektrijuhtmestikul on vaid kaks soont, ülepingekaitsest tolku pole.

Elion tuletab meelde, et  ülepingest või pikselöögist seadmetele tekkinud kahju ei kuulu garantiitingimuste alla ja remondi peab kinni maksma seadmete kasutaja.

Osale arutelus

  • Anne Oja

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara