Täna Raadio 2 saates „Olukorrast riigis“ elektrituru seaduse muutmise seaduse tagamaid lahanud ajakirjanikud Anvar Samost ja Kalle Muuli nentisid, et esitatud muudatusettepanekuid analüüsides paistab neist üheks kasusaajaks olevat prantslastele kuuluv Dalkia.
Seda ettepanekutes, mis puudutavad toetust firmadele, mis toodavad biomassist, ehk Eesti oludes peamiselt hakkepuidust, elektrit ja soojust.
Toetus, mis oleks algse plaani järgi läinud Eesti Energiale, kipub uue eelnõu järgi minema Dalkiale, ütles Muuli.
Niite tõmbavaid huvigruppe on aga ilmselt teisigi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Nii Reformierekonna fraktsiooni esimees Peep Aru kui majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas on eelnõu menetlemise ajal esitanud erinevaid ja korduvalt muutunud seisukohti.
Teema vajaks erakondade avalikku diskussiooni, leidsid ajakirjanikud. Kui seni on Riigikogu kritiseeritud selle eest, et ollakse valitsuse kummitempel, siis seekord ei tea isegi seda, kes templit hoiab, märkis Samost.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Repo Vabrikute ja elektrienergia suurtarbijate liidu juht Tiit Kolk ütles täna Äripäevale, et Reformierakond võib teha ettepaneku elektrituru avamine edasi lükata, kuid kindel see pole.
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi hinnangul on väga kahetsusväärne, et riigikogu hakkas ähmastel motiividel elektrituruseaduse muutmisega venitama.
Elektrist säriseb energiaturu seaduse teemal ka Reformierakonna blogosfäär – Keit Pentus selgitab oma lõppeva nädala sissekandes Reformierakonna ettepanekute tagamaid.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.