Eile hilisõhtul kohaliku aja järgi kell 23 lõpetas Ignalina tuumajaam töö. Nüüd tuleb Leedul 35% kasutatavast elektrienergiast sisse osta.
Ignalina tuumajaama sulgemine on Euroopa Liidu ja Venemaa suhetes katsumuseks, kirjutas veebiportaal EUroobserver. Leedu on ELi peamisi Venemaa kriitikuid. Pärast 25 aastat töötanud ja maailma võimsaima reaktoriga tuumajaama sulgemist kardetakse, et Venemaa kasutab energeetikat kui poliitilist relva.
"Kui meie parlament deklareerib, mis neile ei meeldi, karistavad nad (Venemaa - toim) meid samuti kui Ukrainat," rääkis EUroobserverile üks Leedu diplomaat, kelle nime ei nimetata.
Varem on teatatud, et Leedu ostab pärast Ignalina elektrijaama sulgemist ligikaudu 35% elektrienergiast oksjonitelt, kus osalevad Eesti, Soome, Läti, Venemaa, Valgevene ja Ukraina elektritootjad, kirjutas Lenta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tuleval aastal katab Eesti Energia Leedu elektrinõudlusest minimaalselt 10 protsenti, teatas ettevõte. Lisaks sellele müüb Eesti Energia soodsate turutingimuste korral elektrienergiat Leetu päev ette turule.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.