Grüne Fee Eesti ASi juht Raivo Külasepp ütles, et Eesti Energia korraline hinnatõus tähendab tootmisettevõtte jaoks seda, et üks kuluartikkel kallineb ning ettevõtte konkurentsivõime väheneb.
Külasepa sõnul mõjutab 1. märtsi korraline hinnatõus suurtarbijaid tõenäoliselt tunduvalt rohkem kui 1. jaanuari oma, sest elektrienergia maksab hetkel Põhjamaades tunduvalt rohkem kui Eestis.
„Meie toode on kiirestiriknev ja seda tuleb müüa nagu börsil, sellise hinnaga nagu parasjagu läheb,“ vastas Külasepp küsimusele, kas praeguses turusituatsioonis saab energia hinnatõusu toote hinnale lisada.
Külasepp mainis, et kui tootmisettevõte, mis ei saa tootmist seisma panna, elektri hinnatõusuga toime ei tule, tuleb selle omanikel ja töötajatel hakata millegi muu tegemisele mõtlema.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui veel 20 aastat olid koht- ehk LAN-võrku liidetud põhiliselt arvutid, siis täna on ühises võrgus kõik seadmed alates küttelahendusest, valgustusest ja külmkapist kuni tööstusseadmeteni. Tehnoloogia areneb hoogsalt ja järk-järgult liigutakse vaskkaablil põhinevatelt ühendustelt üle fiiberoptilistele ja üle õhu lahendustele. LAN-võrgu olevikust ja tulevikust räägib YEInternationali tootejuht Henri Voogla.