Peaminister Andrus Ansip ei pea mõistlikuks Eesti Energia börsiletulekut 2010 aprillis või mais, kuna eeelnevalt tuleks ära oodata Euroopa Ülemkogu otsus euro osas.
Ansipi sõnul on ta ajakirjandusest kuulnud oletusi, et energiafirma börsiletulek ehk IPO võiks toimuda aprillis-mais, kuid see ei tundu talle kõige ratsionaalsem. "Euro kontekstis on ka IPO ajastus väga oluline, kui see peaks olema IPO üleüldse," selgitas ta.
"See mõjutab ikka hinda ja märkimisväärselt. Kui IPO toimub varem, kui euro otsus on langetatud ja see otsus on positiivne, siis me oleme millegi just kui nagu väga odavalt käest ära andnud," rääkis Ansip. Peaministri kinnitusel tuleb Euroopa Ülemkogu otsus Eesti eurotsooniga liitumise kohta eeldatavalt järgmise aasta juunis.
Ansip tõi ka välja asjaolu, et Eesti Energial tekib rahavajadus alles 2011. aasta kevadel, mistõttu pole tema silmis liigne kiirustamine lisaraha võimaluste seas valiku tegemisel põhjendatud.
Peaministri sõnul pole veel ka otsustatud, millist võimalust Eesti Energia tegevuse rahastamiseks kasutatakse. "Valitakse välja üks nendest variantidest ja ma ei keskenduks praegu nendest võimalikest variantidest ainult IPO-le ja hakkaks juba ennustama, et millal IPO toimub, teadmata veel, kas see on IPO, mis toimub," lisas ta.
Ansipi kinnitusel ei ole teema järgmisel nädalal valitsuse istungi päevakorras. "Järgmine neljapäev ma olen ilmselt erakorralisel ülemkogul, siis ei ole. Ma tahaks nende materjalidega enne kabinetinõupidamist põhjalikult tutvuda," rääkis ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Väga tervitatav on idee, et Eesti
Energia võiks tulla börsile, kuid ega sellest Eesti Telekomi laadset
stabiilsete tulemustega ja head dividendiaktsiat oodata ei ole.
Eesti Energia endine juht ja täna
Põhjamaade Investeerimispanga asepresident Gunnar Okk peab Eesti Energia börsile
viimise mõtet mõistlikuks, hankimaks raha vajalikeks investeeringuteks.
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.