Ansip: enne eurot pole Eesti Energia börsileminek mõistlik

Peaminister Andrus Ansip ei pea mõistlikuks Eesti Energia börsiletulekut 2010 aprillis või mais, kuna eeelnevalt tuleks ära oodata Euroopa Ülemkogu otsus euro osas.

Ansipi sõnul on ta ajakirjandusest kuulnud oletusi, et energiafirma börsiletulek ehk IPO võiks toimuda aprillis-mais, kuid see ei tundu talle kõige ratsionaalsem. "Euro kontekstis on ka IPO ajastus väga oluline, kui see peaks olema IPO üleüldse," selgitas ta. 

"See mõjutab ikka hinda ja märkimisväärselt. Kui IPO toimub varem, kui euro otsus on langetatud ja see otsus on positiivne, siis me oleme millegi just kui nagu väga odavalt käest ära andnud," rääkis Ansip. Peaministri kinnitusel tuleb Euroopa Ülemkogu otsus Eesti eurotsooniga liitumise kohta eeldatavalt järgmise aasta juunis.

Ansip tõi ka välja asjaolu, et Eesti Energial tekib rahavajadus alles 2011. aasta kevadel, mistõttu pole tema silmis liigne kiirustamine lisaraha võimaluste seas valiku tegemisel põhjendatud.

Peaministri sõnul pole veel ka otsustatud, millist võimalust Eesti Energia tegevuse rahastamiseks kasutatakse. "Valitakse välja üks nendest variantidest ja ma ei keskenduks praegu nendest võimalikest variantidest ainult IPO-le ja hakkaks juba ennustama, et millal IPO toimub, teadmata veel, kas see on IPO, mis toimub," lisas ta.

Ansipi kinnitusel ei ole teema järgmisel nädalal valitsuse istungi päevakorras. "Järgmine neljapäev ma olen ilmselt erakorralisel ülemkogul, siis ei ole. Ma tahaks nende materjalidega enne kabinetinõupidamist põhjalikult tutvuda," rääkis ta.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara