Latvenergo hakkas tänasest avaldama ELi
elektrihindade võrdlust, kust on näha, et Eesti, Läti ja Leedu
energiamonopolid müüvad oma toodangut teistega võrreldes üliodavalt.
Hinnavõrdlusgraafikut näeb
siit.
Kas Läti energiamonopolist tõestab sellega, et elektritariifid on väga madalad ja on, kuhu neid tõsta? pahandas täna hinnavõrdluse peale Läti uudisteportaal rus.db.lv.
Latvenergo koostatud võrdluse aluseks on kodumajapidamistele müüdava elektri hind. Latvenergo väidab seejuures, et Balti riikides on elekter väga odav, kuid jätab arvestamata tavainimeste elatustaseme, millest oleks välja arvatud kõrgepalgalised parlamendisaadikud ning valitsuse ja riigiaparaadi esindajad.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Latvenergo eitab praegu hinnatõusuplaane, kuid oletatakse, et eri riikide energiavõrkude ühendamine toob endaga paratamatult kaasa hindade ühtlustumise. Hinnatõusu ennustavad ka elektrivõrkude ühendamiseks kavandatavad investeeringud ja tööd, mille käigus vahetatakse välja oluline osa tootmisseadmetest ning ülekandeliinidest.
Seotud lood
Avatud kontorid ja hübriidtöö on muutnud seda, mida me tööruumilt ootame. Kui varem ehitati ruume aastateks ette, siis täna on vaja lahendusi, mis valmivad kiiresti, kohanduvad muutustega ja toetavad päriselt keskendumist.