Jõujaamade ühing: meiega pole keegi rääkinud

Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühing on
hämmingus rahanduskomisjoni värske esimehe Taavi Rõivase eilsest Riigikogus
esitatud väitest, et taastuvenergia tootjate toetusesse plaanitud
seadusemuudatust on arutatud ja kooskõlastatud koostootjaid esindava
organisatsiooni ehk kaugkütteühinguga.

EJKÜ juhatuse esimehe Tiit Rahkema sõnul esitas ühing esmaspäeval rahanduskomisjonile oma pöördumise, milles selgitas taastuvtootjate toetuste määramises plaanitava 100 MW piiri ärakaotamise negatiivseid tagajärgi energia säästvale tootmisele, vähest kasu eelarvepostsioonile ning muudatuse vastuolu eile vastu võetud elektrimajanduse arengukava põhimõtetele, seisab organisatsiooni teates.

“Selle pöördumise teemal meid arutelule palutud ei ole, mingeid kompromissettepanekuid meile ka tänase seisuga esitatud ei ole. Loodetavasti on Taavi Rõivas lihtsalt halvasti informeeritud, mitte ei esitanud teadlikult riigikogule valeargumente,” ütleb Rahkema.

Tema sõnul on EJKÜ endiselt veendunud, et plaanitav muudatus annab Narva elektrijaamadele ebaõiglaselt võimaluse saada puiduhakke ostuks nn taastuvtootjate toetust, samas kui nende kateldes ei ole taastuvtootmist võimalik teha ning ainus jaamade saadav kasu on konkurentide kõrvaldamine turult ja oma monopoliseisundi kindlustamine.

“Lisaks oleme andnud ka märku, et väited sellest, kuidas plaanitav muudatus parandab märkimisväärselt eelarvepositsiooni, on absurdsed – lisalaekumine oleks minimaalne ning seda ka alles alatest järgmisest aastast,” kinnitab Tiit Rahkema.

Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühing on esitanud riigikogu rahanduskomisjonile oma ettepaneku küsimuse lahendamiseks ning andnud märku ka sellest, et ühing on valmis neid küsimusi rahanduskomisjoni liikmetega arutama ja parimat võimalikku lahendust ühiselt leidma.

“Rahanduskomisjon sisuliselt sõidab meist kui sellest küsimusest kõige otsesemalt puudutatud esindusorganisatsioonist üle ja käitub ühe osapoole huvides. Selline käitumine ei ole riigimehelik,” nentib Rahkema.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara