Ida-Virumaa suurfirmad on küll osa
investeeringuid peatanud, kuid põhitootmise uuendamine jätkub.
Viru Keemia Grupp on peatanud tsemenditehase investeeringud, kuid valmistub käivitama uut õlitehast, Narvas asuv Hiab Balti avad uue tootmishoone juunis, vahendas ERR teleuudised.
Viru Keemia Grupi tütarfirma VKG Oili uus õlitehas suudab ööpäevas töödelda 2000 tonni põlevkivi. Viru Keemia Grupp pole varem sellist tehnoloogiat kasutanud, küll aga on niinimetatud Galoter-tehnoloogia kasutusel Narva Elektrijaamade õlivabrikus. Uus tehnoloogia võimaldab põlevkivist rohkem õli kätte saada.
"Ülemaailme majanduskriis on meid muidugi tugevasti mõjutanud," rääkis AS VKG Oil juhataja Nikolai Petrovitš. "Peale selle tehase on Viru Keemia Grupil veel kaheksa investeerimisprojekti, kuid õlitehase kui meie põhilise tootmisobjekti käivitamiseks tuli teised projektid peatada."
Narvas asuv metallitööstus Hiab Balti rajab uut tootmishoonet. Kui praegu tegutsetakse suurel territooriumil mitmekordses hoones, siis tulevikus hakatakse tööle tänapäevases ühekordses tootmishoones. Kui praegu on tootmine laiali seitsmel hektaril, siis tulevikus kasutatakse 5000 ruutmeetrit tootmis- ja 2000 ruutmeetrit abipinda. Hiab Balti ekspordib kogu oma toodangu.
Seotud lood
Narva metallitöötlusettevõttes Hiab Balti
AS, mis kuulub Soome kapitalile rajatud rahvusvahelisele korporatsioonile
Cargotec, koondatakse mais-juunis 169 inimest.
Kui veel 20 aastat olid koht- ehk LAN-võrku liidetud põhiliselt arvutid, siis täna on ühises võrgus kõik seadmed alates küttelahendusest, valgustusest ja külmkapist kuni tööstusseadmeteni. Tehnoloogia areneb hoogsalt ja järk-järgult liigutakse vaskkaablil põhinevatelt ühendustelt üle fiiberoptilistele ja üle õhu lahendustele. LAN-võrgu olevikust ja tulevikust räägib YEInternationali tootejuht Henri Voogla.