Rapla firma keemiaõnnetus viis haiglasse 19 inimest

Eileõhtuselt keemiaõnnetuselt Raplamaal
asuvas ASis Ingle saadeti haiglasse tervisekontrolli 19 inimest, kellest kaks
jäeti ööseks arstide jälgimise alla.

Õnnetuskohale esimestena jõudnud reageerijad tundsid peavalu ja kurgus kipitust ning saadeti tervisekontrolli. Hiljem saadeti ennetaval eesmärgil tervisekontrolli veel seitse päästöötajat ja kolm päästetöödega seotud keemiaettevõtte oma töötajat, teatas Lääne-Eesti Päästekeskus.

Kokku kontrolliti 19 päästetöödega seotud inimese tervist. Õnnetuskohal kandsid tööd teinud päästjad hingamisaparaate ja kaitseriietust.

Häirekeskus sai teate Rapla vallas Valtu külas ASi Ingle territoorimul toimunud õnnetusest eile kell 19.10. Tsisternvagunist voolas välja kuus tonni 58%-list lämmastikhapet. Kohapeal tekkis ka tulekahju, hõõgus tsisternvaguniga ühenduses oleva pumbajaama välisseina isolatsioonimaterjal.

Praeguseks on reostus likvideeritud ja tulekahju kustutatud. Lähimad elumajad asuvad õnnetuskohast poole kilomeetri kaugusel ning päästekeskuse teatel inimestele ohtu ei olnud.

Tsisternvagunist välja voolanud lämmastikhappe ümberpumpamistööd lõpetati eile kell 22.30, reostus likvideeriti täielikult ja tulekahju kustutati kella 1.36ks.

Päästetöödel osalesid päästemeeskonnad Raplamaa päästekomandodest, Päästeameti erikeemiatalitus ning Tallinna kesklinna komando päästemeeskond ja Ingle oma töötajad.

Lämmastikhappe puhul on tegemist oksüdeeriva ainega, mis on söövitava toimega. Sissehingamisel põhjustab limaskestade ja silmade ärritust ning nahale sattudes tekitab põletust.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara