Lugtmeijer: Nord Streami lubamine Eestisse tooks raha

Vopak E.O.S. juhatuse liige Arnout
Lugtmeijer ütles venekeelse majanduslehe Delovõje
Vedomosti küsimusele vastates, et Nord Streami lubamine Eesti
territooriumile annaks rahasüsti siinsele majandusele.

Ülemaailmse majanduskriisi tingimustes on paljud riigid juba astunud samme, mis aitavad ettevõtjatel, riigil ja tavainimestel rasked ajad üle elada. Venekeelne majandusleht Delovõje Vedomosti uuris juhtivatelt ettevõtjatelt, millised kriisivastased meetmed võiks võtta tarvitusele Eesti riik.

Vopak E.O.S.-i juhatuse liige Arnout Lugtmeijer arvab, et iga majanduse võti on investeeringud. Need tagavad tööhõive säilitamiseks vajaliku stabiilsuse. "Tuleb taastada Eesti atraktiivsus investorite jaoks. Pragmaatiliselt mõeldes tuleks lubada Nord Streami rajamist läbi Eesti territooriumi. Siis laheneks energiaohutuse küsimus nii ELi kui ka Venemaa jaoks. Kui läheneda asjale mõistusega, siis ka Eestil avaneksid hiiglaslikud võimalused," on ta veendunud.

"Riik peab jätkama investeeringuid suurtesse infrastruktuuri projektidesse. Tagama Euroopa struktuurifondide vahendite tõhusa kasutamise. Avama väike- ja keskettevõtlusel ligipääsu riigivahenditele, et tagada nende likviidsus laenuandmise vähenemise tingimustes. Eriti tähtis on anda selline võimalus eksportivatele ettevõtetele," avaldas Balti Laevaremonditehase avalike suhete juht Anu Hallik-Jürgenstein ettevõtte positsiooni.

Sampo Panga juhataja Aivar Rehe sõnul peitub edu võti tasakaalustatud eelarves. "Selleks tuleb vajaduse korral pöörduda reservide poole. Kui riigieelarves puuduvad vahendid, siis riik võiks kaaluda riigireservide kasutamist või laenu võtmist tagamaks Eurooa fondide vahendite kasutamiseks vajaliku riigipoolse sihtrahastamise," lisas Rehe.

Osale arutelus

  • dv.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara