Shell räägib läbi Jordaania põlevkivi kasutamist

Energiavaene Jordaania teatas pühapäeval,
et peab läbirääkimisi Royal Dutch Shelliga, et hakata tootma
põlevkiviõli riigi ligi 40 miljardi tonnisest põlevkivivarust.

„Läbirääkimised Shelliga põlevkivi töötlemiseks Jordaanias on juba lõpusirgel,“ teatas riigi loodusressursside ameti juht Maher Hjazin.

„Kui meie plaanid õnnestuvad, siis oleks see üks meie riigi suuremaid projekte saavutamaks energiasõltumatust, andes samas ka ekspordivõimaluse tulevikuks. Plaani maksumuseks on hinnatud 62,26 miljardit krooni," vahendas AFP.

Jordaania on praegu sunnitud 95% kasutatavast energiast importima ning on üha suureneva energiavajaduse tõttu raskustes. Samas omab riik maailma suuruselt neljandaid põlevkivivarusid.

Hjazin ütles Jordaania Inseneride Assotsiatsioonile (JEA), et Eesti riiklik energiafirma Eesti Energia on teinud uuringu, mille kohaselt saab põlevkivist toota 36 000 barrelit põlevkiviõli päevas. Et põlevkivist õli saada, tuleb seda maa all väga kõrge temperatuurini kuumutada. Vabanevad süsivesinikud tuleb seejärel pumbata maapinnale ja ümber töödelda.

JEA juht Wael Saqqa üles, et 40 miljardi tonni suuruse põlevkivivaru rakendamine tagaks riigile õli 700 aastaks. Enne Saddam Husseini režiimi kukutamist sõltus kuningriik täielikult Iraagi naftast, importides seda 5,5 miljonit tonni. Poole said jordaanlased tasuta ning ülejäänu „sõbrahinnaga“.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara