Putin kukutas sõnadega terasetootja aktsiat

Venemaale investeerivatele
välisinvestoritele meenutati seal tegutsemise poliitilist riski, kui paar lauset
peaminister Vladimir Putinilt kaotasid poole New Yorgi börsil noteeritud
terasetootja Metšeli aktsia väärtusest.

Firma aktsiad langesid, kui Putin süüdistas grupi põhilist omanikku Igor Zjuzinit hindadega manipuleerimises ja maksudest kõrvalehoidmises. Eelmisel neljapäeval süüdistas tööstuskonverentsil sõna võtnud peaminister Metšelit kodustelt tarbijatelt suurema hinna küsimises kui välismaistelt ning selle abil maksudest kõrvalehoidmises, kirjutas Financial Times.

Kui investorid olid hakanud pärast Metšeli ja president Dmitri Medvedevi peamise abi ütlusi oma positsioone taastama, süüdistas Putin esmaspäeval taas firmat maksudest kõrvalehoidmises, põhjustades sellega taas aktsia hinna järsu languse.

Investorid paistavad Putini rünnakutest hämmingus olevat. Ühe anonüümseks jääda soovinud pankuri sõnul on aga poliitilise riski preemiad jällegi tõusmas, sest Putin võib valida suvalise firma ning investorid saavad vastu pükse.

Peaministri tegevus tõi esile kartuse, et kordub riigi korraldatud jaht Mihhail Hodorkovski Jukose naftagrupile, mis viis selle firma üle võtmiseni riigi poolt ja oligarhi vangistamiseni süüdistatuna pettuses ja maksudest kõrvalehoidmises.

Lehmann Brothersi metalli ja kaevandamise analüütik Vladimir Žukov arvab, et Metšelit rünnati selle pärast, et hinnad viimasel ajal terasetööstuses väga kiiresti kasvanud ning selle üheks osaks peetakse toorainete hinna tõusu. Metšel aga on üks suuremaid terasetööstuses väga oluline tooraine koksi tootjatest Venemaal ning selle hind on kodumaistele tarbijatele väga järsult tõusnud.

Panga Uralsib peastrateeg Chris Weafer üles, et kuna inflatsioon on kõrge, siis on tootjate kulude madalal hoidmine muutunud Putini jaoks prioriteediks, lisades, et peaminister on see, keda investorid kuulama peavad, kuna Medvedevi saab vaikima panna.

Metšel keeldus eile kommentaaridest kuid reedel ütles firma oma avalduses, et jagab riigiametnike muret tõusvate hindade pärast ning lubas võimudega koos töötada.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara