LHV analüütik Erko Rebane kirjeldab
investeerimsportaalis imelisi nippe, millega lennufirmad taevasse tõusnud
kütusehinna juures ots-otsaga kokku püüavad tulla.
Näiteks on mõned firmad vähendanud masina kaalu, visates kabiinist välja kõik ajakirjad. Samuti on hakatud lennuki paakidesse jätma väiksemat nõutud kogust ületavat varu.
Õhus olles lennatakse aeglasematel kiirustel ning korrapäraselt teostatakse kerekontrolli võimalike mõlkide avastamiseks, sest kokkuvõttes needki suurendavad õhutakistust ja seeläbi tõstavad kütusekulu.
Ehkki poliitiliselt üsna ebakorrektne tegu, spekuleerivad osad, et tulevikus hakkavad reisijad maksma oma piletihinda kinni vastavalt kaalule, sest täiskasvanu ja väikese lapse vedamisel on suur vahe.
Alates eelmisest nädalast küsib American Airlines klientide pagasi registreerimise eest 15 dollarit. Tekkida võivad uued teenuseklassid, kus preemiat küsitakse akende-äärsete ja lennuki eesotsa asuvate kohtade eest.
Lisaks piletihindadele, teenivad lennufirmad tulu ka kaubavedudest, lennuboonuspunkte müües ning kliente pagasitasude ja trahvidega nöörides, mis kõik kokku aitavad kütusehindade nõelamist pehmendada. Mõned vähendavad kütusearveid hindade tõusu vastu futuuridega hedgides.
Seotud lood
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.