Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Suletud kaevanduste kohal vajuvad majad ja maad
Kaks Ida-Virumaa Kahula küla veerel
paiknevat majapidamist on viimasel viiel aastal hädas lohku vajuvate põldude
ning pragunevate majaseinte ja vundamentidega, süüdlaseks arvatakse suletud
Sompa kaevandus.
Ida-Virumaa keskkonnateenistuse loodusvarade spetsialist Jelena Ello tunnistab, et põldudel on vajumine tõepoolest nähtav - nagu ka praod maja seintes, kirjutab Põhjarannik. "On tõenäoline, et see võib olla põhjustatud kaevandamisest," ütleb ta. Täpsem vastus on tema sõnul tehnilise järelevalve inspektsiooni öelda.
Maapõueseaduse järgi kestab kaevandamisloa omaniku vastutus keskkonnakahjustuste eest kümme aastat pärast kaevanduse sulgemist.
Eesti Põlevkivi arendusdirektor Kalmer Sokman ütleb pärast plaanide uurimist, et jutuks olevad majad asuvad endise 4. kaevanduse kohal, kus mäetööd lõpetati aastal 1971 ja kaevandus ise suleti seitsmekümnendate keskel.
Eesti Põlevkivi enam kui kolmkümmend aastat tagasi suletud kaevanduse kohal toimuva eest enam ei vastuta, vastutama (ja midagi ette võtma) peab riik.
Eesti ettevõtete jaoks on käes väga keeruline aeg, millele annavad hoogu erinevad maksumuudatused ja üleüldine kiire palgatõus, pärssides eriti tööstus- ja tootmissektori konkurentsivõimet. Logistikaettevõtte DSV Estonia tegevjuht Alvar Tõruke tõdeb, et olukord on veidi sarnane 1990. aastatele, mil Eesti vabaks sai ning tuli hakata oma riiki looma ja leiutama.