Saaremaa võib saada kümne miljardi kroonise meretuulepargi

Eesti Energia käivitas uuringud hiiglaslike
meretuuleparkide rajamiseks Eesti rannikumerre ja Peipsi järve. 11 uuritavast
piirkonnast kaks asuvad Saare maakonnas.

Eesti Energia taastuvenergia ettevõtte direktor Ando Leppiman ütles Oma Saarele, et Saare maakonnas asuvad tuulepargi jaoks uuritavad alad Sõrve poolsaare ja Elda poolsaare vahelisel merealal Läänemere piirkonnas ja Liivi lahes Ruhnu ja Saaremaa vahelise ala Ruhnu poolsel küljel. Veel on tuuleparkide võimalike asukohtadena välja valitud piirkonnad Kihnu, Hiiumaa, Naissaare, Prangli ja Kunda lähistel ning Põhja-Peipsil.

Eesti Energia nägemuse kohaselt võiks ettevõtte poolt arendatavate meretuuleparkide koguvõimsus olla üks gigavatt. Iga eraldiseisva pargi tehniliselt optimaalseks installeeritud võimsuseks kujuneb 200–300 megavatti. Seega tuleb Eestis kõne alla kolme kuni viie tuulepargi rajamine, kusjuures ühes tuulepargis on sõltuvalt tuuliku ja tuulepargi võimsusest 40 kuni 100 tuulikut.

Ühe tuulepargi kogumaksumus on 440–660 miljonit eurot ehk 6,9–10 miljardit krooni.

Tuuletingimustest sõltuvalt kujuneb tuulikute optimaalseks kauguseks rannikust vähemalt 10 kilomeetrit. Kõik pargid läbivad järk-järgulise keskkonnatingimuste ja majandusnäitajate kadalipu, uuritakse tuule ressurssi, võimalusi võrguga liitumiseks, merepõhja sügavust jpm.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara