Agnes Ojala • 17 juuni 2008

Soome lahe põhjakalda äärde võivad kerkida hiidtuulepargid

Soome energiafirmad Helsingin Energia ja Etelä-Pohjanmaan Voima plaanivad Soome lahe ja Põhjalahe rannikule rajada kaks 500-1000megavatist tuuleparki.

Ettevõtted rajavad hanke korraldamiseks ühisfirma Merituuli, mis tegutseks esialgu arendajana, mille ülesandeks saaks energiafirmadega luua kõik vajalikud eeldused, et investeering käima lükata, kirjutas kauppalehti.fi.

Projektiga alustamine eeldab, et see on piisavalt kasumlik. Selle väljaarvutamiseks hinnatakse elektri turuhinda, tootmiskulusid ja riigi poliitikat toetuste maksmisel. Seni ei ole riik laiaulatuslikke tuuleparke toetanud.

Suurte energiafirmade huvi tuuleparkide vastu tekkis siis, kui Euroopa Liit tegi teatavaks eesmärgi tõsta 2020. aasta lõpuks taastuvatest allikatest toodetava energia osakaalu 20%ni.

Helsingin Energia on üks Soome suuremaid energiatootjaid. Ettevõtte käive oli mullu 622 miljonit eurot ehk peaaegu triljon krooni.

Etelä-Pohjanmaan Voima kuulub 22 Soomes tegutsevale energiafirmale. Helsingin Energiale kuulub sellest 7 protsenti. Ühisettevõtte käive oli mullu üle 120 miljoni euro ehk ligi 2 miljardit krooni.

Jaga lugu:
Seotud lood
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077