Arengufond otsib Eesti töötleva tööstuse kasvuvõimalusi

Arengufond lükkab tänasega käima
seireprojekti „Eesti tööstuse restruktureerimise teed“, mis kestab 2008. aasta
oktoobrini. Projekti eesmärgiks on määratleda Eesti töötleva tööstuse
konkreetsed kasvuvõimalused globaliseeruvas maailmas järgneva 10 aasta jooksul
ning nende võimaluste kasutamiseks vajalikud sammud järgneva 3-5 aasta jooksul.

Projekti teostavad Arengufondi partneritena Soome uurimisasutus Etlatieto Oy ja konsultatsioonifirma Gaia Consulting Oy, teatas fond. Seireprojekti raames analüüsitakse täpsemalt võimalusi erinevate töötleva tööstuse harude konkurentsivõime tõstmiseks ja seeläbi tööstuse struktuuri muutmiseks ning visandatakse vastavalt vajalikke arendustegevusi.

Seireprojekt „Eesti tööstuse restruktureerimise teed“ on osaliselt jätkuks jaanuaris valminud Arengufondi uuringule „Eesti majanduse konkurentsivõime hetkeseis ja tulevikuväljavaated”, mis andis ülevaate Eesti majanduse olukorrast, struktuurist ja rahvusvahelisest konkurentsivõimest ning tipnes arengufoorumiga.

Projekti vältel kaasatakse seiretöösse töörühmade ja intervjuude kaudu ettevõtjaid, teadlasi ning poliitikakujundajaid ning laiemalt arutatakse projekti tulemusi septembris toimuval konverentsil. Seiretöö lõpptulemused avaldatakse 2008. aasta oktoobris raportina arengufondi sarjas „Eesti fookuses“.

„Eesti majanduses ja eriti töötlevas tööstuses on restruktureerimine juba alanud ning see on paratamatu protsess,“ ütles Arengufondi juhatuse esimees Ott Pärna. Tema sõnul on aga küsimuseks, kuidas ja mis suunas see restruktureerimine toimub. „Oluline on ettevõtjate, teadlaste ning poliitikakujundajate koostöös läbi mõelda, kuidas saaks Eesti töötlev tööstus teha tiigrihüppe ning murda siseturu kammitsatest välja maailmakonkurentsi,“ märkis Pärna.

Projekti teostamiseks valiti pakkumiste põhjal välja Soome konsortsium, kuhu kuuluvad Etlatieto Oy ja Gaia Consulting Oy. Etlatieto Oy on Soome suurima erakapitali põhise majandusuuringute asutuse ETLA äriharu, kelle töötajatel on pika-ajalised kogemused majanduse ja tööstuse arengute uurimisel ja valitsusasutuste nõustamisel. Gaia Consulting Oy on üks peamisi Soome valitsusasutusi strateegiliste ja seireprotsesside korraldamises nõustavaid rahvusvahelisi konsultatsiooniettevõtteid. Projekti meeskonda juhib Etlatieto Oy juht Pekka Ylä-Anttila.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara