PKC Eesti teenis mullu 20 miljonit krooni kasumit

Auto- ja elektroonikatööstuse alltöövõtja
PKC Eesti AS teenis mullu 341 miljoni kroonise käibe juures 20 miljonit krooni
kasumit.

PKC Eesti ASi teatel kasvas ettevõtte käive möödunud aastal 33%, jõudes 256 miljonilt kroonilt 341 miljoni kroonini. PKC puhaskasum suurenes aastaga 42%, kerkides 14 miljonilt kroonilt 20 miljoni kroonini.

„PKC Eesti 2007. aastat iseloomustab tootmismahu oluline laienemine ning rahvusvaheliste allhankeprojektide osakaalu tõus ja nende juhtimine Eestist. Oleme palju tähelepanu pööranud ka kulusäästliku tootmise arendamisse,” ütles PKC Eesti AS juhatuse esimees Jaan Murdla.

PKC Eesti kaks tehast asuvad Keilas ja Haapsalus. Firma töötajate arv kasvas eelmisel aastal aastal 1197 inimeselt 1278ni.

PKC Eesti tehaste töötajad koolitasid mullu sama grupi Brasiilia tehase inimesi, kes käivitasid uue tootegrupi valmistamist.

PKC Eesti AS on PKC Group Oyj tütarettevõte, mille põhitegevuseks on juhtmeköidiste ning ühenduskaablite lepinguline valmistamine tarbesõiduki-, veoauto- ja elektroonikatööstusele. Kogu PKC Eesti ASi toodang läheb ekspordiks Euroopa autotööstustele ja elektroonikaettevõtetele. Tähtsamate klientide hulka kuuluvad Scania, Rosenlew, Rotax, Valtra, ABB, Nokia Siemens Networks ja Emerson Energy Systems.

PKC Group Oyj käive oli 2007. aastal 288,6 miljonit eurot ja kasum 17,6 miljonit eurot. Grupi tehastes Eestis, Brasiilias, Hiinas, Mehhikos, Soomes ja Venemaal töötab kokku üle 4700 inimese.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara