Eesti Energia nimetab elektrivargaid lepingulisteks klientideks

Oma Saare andmetel on Kuressaare linnas
viimasel ajal tabatud mitmeid elektrivargaid, kes süstemaatiliselt ja teadlikult
varastavad elektrit. Lugejad on toimetust informeerinud elektrivaraste
tabamisest nii Talve kui ka Suur-Sadama tänaval.

Mõlemal juhul olid tarbijad kaevanud maasse lisakaablid ning ehitanud prii elektri saamiseks spetsiaalsed süsteemid, kirjutas Oma Saar.

Kahjuks ei ole toimetusel õnnestunud Eesti Energiast ega ka OÜ-st Jaotusvõrk nimetatud faktidele kinnitust (või ümberlükkamist) saada, kuna elektri müüja väidab, et tegemist on nende klientidega, kelle kohta kolmandatele isikutele informatsiooni ei anta.

Kui tahad teada, kas varas on varas, küsi tema enda käest, olgugi et kõik teised tarbijad on pidanud elektrivaraste poolt tarbitud energia kinni maksma.

Ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetikaosakonna nõunik Ell-Mari Koppel on seisukohal, et Eesti Energia säärane, klientide konfidentsiaalsust pühaks pidav seisukoht on õige, sest tegemist ongi lepinguliste suhetega. “Elektrienergia ebaseadusliku kasutamise tuvastamisel koostab ettevõtja esindaja akti elektrienergiat ebaseaduslikult kasutanud isiku või tema esindaja juuresolekul,” teavitas Koppel toimetust elektrivaraste tabamisel läbiviidavast menetlusest.

Ehkki vastavalt elektrituruseadusele on kohtuväline menetleja ka elektrivarguste puhul politsei, ei ole lepingupooltel Koppeli sõnul kohustust politsei poole pöörduda. Ehk siis teisisõnu – kui elektrivaras jääb vahele ja on nõus tekitatud kahju hüvitama, siis mingisse õigusrikkumiste registrisse tema teost märki maha ei jää, mitte nii nagu väärteomenetluse puhul, mis on algatatud näiteks helkurita kõndimise või poest saiapätsi varastamise eest.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara