United Partners loobus osalusest Nelja Energias

United Partners loobus kolmandiku suurusest
osalusest tuuleparkide ettevõttes Nelja Energia.

Osaluse omandas Nelja Energia juhatuse liige Kalle Kiigske, kellel on ka osalus United Partersis.

Nelja Energia juhi Martin Kruusi sõnul ei puuduta osaluste vahetumine ettevõtte juhtimist, sest omanikud vahetasid lihtsalt osalusi. United Partners lahkus Nelja Energia omanikeringist, kuid Kalle Kiigske enda ettevõtte Atradius kaudu on endiselt omanike seas.

„See lihtne tehing. Tegu on United Partnersi sisemine tehingu ja osaluste ümbervormistamisega. Otsest müüki ei toimunud, pigem oli tegu fookuse ümberseadmisega. Management-ettevõtte paikapanek oli see lihtsalt, et omanikud oleksid ka tegevad ettevõttes,” rääkis Kalle Kiigske.

United Partnersi seos Nelja Energiaga siiski ei kao, ettevõtte investeerimiskehas – Free Energy’s – on United Partners endiselt sees, ütles Kiigske.

Nelja Energia on tehniline operaator, mis haldab ja opereerib tuuleparke. Aga Free Energy on see keha, mis tegelikult investeerib tuuleparkidesse.
Kiigske sõnul ta osaluse suurendamise eest raha välja ei pidanud käima. „Ei olnud summat, makseta vahetus toimus,” selgitas ettevõtja.

Nelja Energial omanikud on praegu OÜ Solarcom, mis kuulub 100% ettevõtte juhile Martin Kruusile, Skandinaavia energeetikaettevõte Vardar Eurus ja Kalle Kiigske ettevõte Atradius.

OÜ Nelja Energia tegevusaladeks on taastuvenergeetika arendamine ja elektritootmise korraldamine.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara