Võrumaa juhid protestivad RMK koondamisplaani vastu

Võrumaa juhid on seisukohal, et kavandatav
Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) reform vähendab elanike usaldust riigivõimu
vastu ning mõjub negatiivselt kohalikule elule.

Võru maavanem Ülo Tulik ja Võrumaa Omavalitsuste Liidu esimees Tiit Tõnts ütlevad avalikus pöördumises, et suurimateks ohuteguriteks on olukord, kus uue RMK juhtimisstruktuuri ellurakendamisel alates 1. juulist 2008 jääb Võrumaale vaid üks metskond 6 töötajaga, mis teeb ühe metsniku haldusterritooriumi suuruseks keskmiselt 11765 ha senise 2600 ha asemel.

Seisuga 01.01.2008 paikneb Võru maakonnas 4 riigimetskonda asukohtadega Missos, Roosas, Antslas, ja Võrus ning metskondades töötab 57 töötajat.

RMK uus reform võib tuua kaasa nõrgeneva järelevalve piirialadel, sest seoses suurte töömahtudega ühe tööjuhi kohta kaob kontrolli võimalus ja metsakasvatustööde (metsauuendus, noorendike hooldus, harvendusraie) kvaliteet langeb märgatavalt, töökohtade kadumisega väheneb elanike arv külades ja laste arv koolides, kasvada võib metsavarguste, prahistamise ning metsapõlengute arv. Suureneda võivad metsavargused, kahaneb metsakülade turvalisus ja suureneb metsateede ning kohaliku omavalitsuse teede lõhkumise oht.

Võru maakonna esindajad teevad ettepaneku moodustada maakondlik vahekomisjon, kuhu kuuluksid Võru maakonna riigimetskonna, Võru Maavalituse, Võrumaa Omavalitsuste Liidu, Eesti Maaomavalitsuste Liidu ja keskkonnaministeeriumi esindajad, et arutada ning leida kõikki osapooli rahuldavaid lahendusi, et tagatud oleks tasakaalustatud areng ning säiliks kohalike elanike senine elukvaliteet.
Tõntsu arvates on RMK muudatused kavandatud kiirustades ja kõikide osapoolte huvisid lõpuni arvestamata. "Meie jaoks on oluline, et RMK reformide tuultes ei kannata taaskord riigi kaugemad nurgad ning löögi alla ei satuks kodanike usaldus riigi vastu, mistõttu peab tööd alustama maakondlik vahekomisjon, et neid valupunkte ennetada," jätkas Tõnts.

Osale arutelus

  • Annika Matson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara