RMK koondab 140 inimest

RMK, kes 1. juulist läheb üle uuele
töökorraldusele koondab 140 inimest, kellele maksab lisaks seadusest
tulenevatele hüvitistele sõltuvalt töötaja staažist täiendavat hüvitist 2
kuupalga ulatuses.

1. juulist uuele töökorraldusele üle minev RMK maksab kollektiivselt koondatavatele töötajatele lisaks seadusest tulenevatele hüvitistele sõltuvalt töötaja staažist täiendavat hüvitist kuni 2 kuupalga ulatuses.

RMKst lahkuvate töötajate hulgas olevale 50 pensionile või eelpensionile jäävale inimesele maksab RMK hüvitist sõltuvalt staažist kuni 9 kuu keskmise palga ulatuses. Töötajad, kellel on vanaduspensionini jäänud vähem kui kaks ja pool aastat, saavad jääda RMK eelpensionile ja neile makstakse igakuiselt toetust kuni vanaduspensionile jäämiseni.

Tänaseks on RMK lõpetanud läbirääkimised kõigi 509 metsamajanduse valdkonna haldustöötajaga. Tööpakkumise RMKs jätkamiseks on vastu võtnud 316 inimest. 140 inimest on loobunud neile pakutavatest töökohtadest ja 50 jääb vanadus- või eelpensionile, 3 töötajat on leidnud erialase rakenduse mujal.

„Kahjuks tuleb tõdeda, et huvi metsa tööle minna oli väiksem kui lootsime ja meil on endiselt puudus metsatööde tegijatest,“ sõnas RMK juhatuse esimees Aigar Kallas. „Täna leiaks riigimetsas tööd veel vähemalt 500 metsamajanduse oskustöölist, kui vaid tahtjaid oleks. Samuti on täitmata ametikohti taimlate ja loodushoiu vallas – näiteks otsib RMK tööjuhti Iisaku taimlasse, looduskeskuse juhatajat Nõva puhkealale ja loodusvahti Tallinna ümbruse puhkealale,” rääkis Kallas töövõimalustest RMKs.

Osale arutelus

  • Hille Tressum

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara