Pudivere karjäär hirmutab kohalikke

Põltsamaa valda Pudiverre kavandatava
killustikukarjääri eilne avalik arutelu vallamajas ei pühkinud minema kohalike
hirme. Vallavanem Toivo Tõnson näeb aga kaevanduses pigem kasu kui kahju.

Dolokivikarjääri avamist taotleva firma Kiirkandur juhataja Tiit Ploom hõikas vähem kui poolesajapealisele koosolekurahvale magusaima präänikuna välja 45 miljonit krooni, mis laekuks kaevanduse ressursimaksuna Põltsamaa vallale lähema viieteistkümne aasta jooksul, kirjutas Tartu Postimees.

Veel rõhutas Ploom kaevanduse positiivsete joontena uusi töökohti ning vähemalt poole tosina kilomeetri killustiku väljaveotee korrastamist.

«Me ei tule sinna lagastama,» lubas Ploom tõredavõitu koosolekurahvale Pudiverest ning selle naaberküladest, ajades samas nii mõnegi kuulaja muigama lausega: «Plaanime teha sinna loodusliku järve.»

Tõepoolest. 15 aastat pärast karjääri avamist peaks samale kohale tekkima enam kui 20 hektari suurune ja enam kui kümne meetri sügavune järv, sest ümbritsevast pinnasest kaevandusauku pressiva vee väljapumpamine lõpetataks.

Kenast supluskohast unistamise teeb aga kohalikule rahvale praegu raskeks hirm kaevude tühjaksjäämise, joogivee saastumise ning koduõuesid tolmutavate ja liiklusohtu kasvatavate kallurautode ees.

Karjääri keskkonnamõju hindamise põhiautor Ain Põldvere märkis eilsel koosolekul, et kuna majapidamised jäävad maardlast rohkem kui kilomeetri kaugusele, ei saa neid oluliselt häirida lõhkamiste müra ja lõhkamisega kaasnev tolm ning ei tohiks pöördumatult mõjutada põhjavee taseme alanemine.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara