• 04.02.08, 09:04
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Elva elektroonikatehas võtab töökäsi laenuks

Enicsi Elva elektroonikatehas lükkas töökäte puudusel vähemalt kaheks aastaks edasi laienemise ning laenab tellimuste tähtaegseks täitmiseks töötajaid teistest tehastest Eestis ja välismaal, kirjutas Postimees.
„Just praegu sain kirja, et saame ühelt teiselt Eesti ettevõttelt laenata 14 inimest,“ rõõmustas firma Enics Eesti tegevjuht Kalle Kuusik läinud reede pärastlõunal. „Stabiilse tootmise tagamiseks oleks meil aga kohe juurde vaja 30 inimest.“
Oma panuse on tööjõupuudusse andnud ka üldises mõttes rõõmustav tendents: lapsehoolduspuhkusele minejaid on üha enam. Praegu on kodus sünnitust ootamas või imikut hooldamas 48 naist. Kokku töötab Enicsis 470 inimest.
Tellimuste täitmiseks on Enics Eesti toonud ja plaanib tuua edaspidi vähesel määral ajutist tööjõudu välismaalt. Eelmisel ja üle-eelmisel nädalal oli Elvas kolm inimest Enicsi kontserni Lohja tehasest Soomest, täna saabub viis Enicsi Slovakkia tehasest.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 25.02.26, 16:02
Hansavesti kogemus: kuidas sõeluda 1300 kandidaadi seast välja parimad?
Nädalaga 1300 töösooviavaldust keevitaja ametikohale – just sellise tulemuse tõi tööstus- ja tootmisettevõtetele keskendunud Hansavesti OÜ ühele ettevõttele korraldatud värbamiskampaania. Kuidas sellise hulga inimeste seast aga kiirelt ja tõhusalt välja selekteerida need, kes päriselt antud tööle sobivad?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele