Valgevene suunas metalli Eesti asemel Venemaale

Käesoleval aastal on Eesti ettevõtjatel
tekkinud suuri probleeme Valgevene metallkonstruktsioonidega, mille import on
pidurdunud.

Elme Metall OÜ juhatuse liige Igor Berman kinnitas, et nemad ei too armatuuri enam Valgevenest. Põhjus ei ole üldse mitte poliitikas, vaid selles, et Valgevenele on hoopis kasulikum müüa konstruktsioone Venemaale, kirjutas venekeelne nädalaleht Delovoe Vedomosti.

Berman rääkis, et Valgevene toodete asemel tuuakse nüüd vajalikud konstruktsioonid sisse Türgist, kus on 30 metallkonstruktsioone tootvat tehast. Neist kolm nendest teevad alates veebruarist koostööd Elme Metall OÜga.

OÜ Levadia kommertsdirektor Igor Sverdlov on samal arvamusel: "Sissetoomisega Valgevenest on pidevalt probleeme, sest nende siseturul on just nende toodete vastu väga suur nõudlus." Tema sõnul ei osta OÜ Levadia armatuuri Türgist, sest kvaliteet on väga madal.

Igor Berman aga kinnitab, et Türgi kvaliteet on kooskõlas ELi normidega ja et väljastpoolt ELi on võimatu Eestisse sisse tuua ebakvaliteetseid tooteid.

Praegu imporditakse 40-45% metalltoodetest Eestisse Euroopast, 40% SRÜ riikidest ja 15% Aasiast.

Berman usub, et tulevikus nõudlus sellel turul langeb. "See on seotud kinnisvaraturu korrigeerimisega ja ehitussektori jahenemisega," rääkis ta.

Osale arutelus

  • dv.ee, Oksana Kabrits

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara