Ragn-Sells viib eestlaste toiduõli ja -rasva Saksamaale biokütuse tehasesse

Ragn-Sells leidis koostöös kontserniga SARA
Bio-Industries võimaluse Eestis kogutud toiduõlid ja -rasvad Saksamaal
biokütuseks muuta.

Alates aprilli algusest on 100% taaskasutusse suunatud juba ca 65 tonni toiduõli- ja rasvajäätmeid, teatas ettevõte.

"Ragn-Sells on toiduõlisid ja -rasvasid kogunud juba aastast 2000," ütles Ragn-Sellsi ärijuht Agu Remmelg. "Hetkel on meie poolt kogutav selle jäätmeliigi kogus mõnisada tonni aastas. Siiani on jäätmete kogumise laiendamist ja arendamist takistanud asjaolu, et Eestis puuduvad sobivad võimalused nimetatud jäätmete edasiseks käitlemiseks."

"Nüüd leidsime õlile püsiva väljundi," lisas Agu Remmelg. "Maikuus sõlmisime Prantsuse päritolu firmaga SARIA Bio-Industries lepingu toiduõli ja -rasva kui tooraine ekspordiks Saksamaale. SARIA Bio-Industries tegeleb erinevate toiduainetetööstuse kõrvalsaaduste ümbertöötlemise ja taakasutamisega peamiselt energiatootmise eesmärgil. Selleks on ettevõttel ligi 80 tootmiskompleksi 8 riigis üle maailma. Ragn-Sellsi jäätmed liiguvad Saksamaa väikelinnas Melle`is asuvasse rafineerimistehasesse."

"Melle'i tehases jagatakse jäätmed temperatuuri ja erinevate sõelte ning filtrite abil kahte fraktsiooni," selgitas Ragn-Sellsi teenusejuht Jüri Hion. "Biodiisli toomiseks sobivad jäätmed toimetatakse biodiisli-tehasesse, mis on analoogiline hiljuti Paldiskis nurgakivi saanud tehasega. Eraldatud jääkained aga suunatakse metaanikääritus-kompleksi, kus kergesti lagundatavatest orgaanilistest ainetest, sh toiduõli ja -rasvalisanditest toodetakse metaani ehk biogaasi, mida kasutatakse sellesama väikelinna soojaga varustamiseks."

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara