Kruuda müüs maha Largo mahlaäri

Oliver Kruudale kuuluv Eesti suurim
piimatootja TERE müüs maha oma mahlatootmise üksuse, teatas ettevõtte
pressiesindaja.

TERE tootis mahlu Largo kaubamärgi all. Largo mahlabrändi ostis hulgimüüja ja mitut väiksemat toiduainetööstusettevõtet omav Svensky Kaubanduse tütarfirma AS Largo.

Ettevõtete teatel jätkab TERE poole aasta jooksul Largo mahlade tootmist Tallinnas, sügiseks on kavas tootmine kolida Viljandi maakonda, Võhmasse. Tehingu maksumus on poolte kokkuleppel konfidentsiaalne.

Largo mahlade turuosa Eestis on erinevatel hinnangutel 7-8 protsenti. 1994. aastast alates, kui Largo tuli esimese Eesti mahlatootjana välja oma kaubamärgiga, on toodetud üle 41,3 miljoni liitri erinevaid mahlu. Iga eestimaalane on joonud 13. aastaga keskmiselt 30 liitrit Largo mahla.

Svensky Kaubanduse grupi ettevõtted on viimastel aastatel jõudsalt laienenud, grupp koondab endas mitmeid toiduainete ja tööstuskaupade müügiga tegelevaid hulgimüügifirmasid ning väiksemaid toiduainetööstusettevõtteid.

Svensky Kaubanduse AS on täielikult Eesti kapitalile kuuluv toidu-, tööstus- ja kosmeetikakaupade hulgimüügiga tegelev ettevõte. Firma tegutseb alates 1992. aastast ja osutab müügi-, turundus- ja logistikateenust Eesti turul. Svensky gruppi kuulub peale ASi Largo ka näiteks kondiitritööstus Marmiton, mis toodab halvaad, marmelaadi, sefiiri, vahvleid ja martsipani. Võhmas toodab ettevõtehetkel joogivett, kalja ja vitamiinijooke, mida turustatakse Hea kaubamärgi all.

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara