Venemaa hakkas riigi eraldatud piirkondade vooluga
varustamiseks ehitama maailma esimest ujuvat tuumajaama.
Ujuv tuumajaam saab valmis 2010. aastal ja töötada suudab see 10-15 aastat, vahendas Eesti Päevaleht Online. Jaam läheb maksma 200 miljonit USA dollarit ehk umbes 2,5 miljardit Eesti krooni.
Venemaa loodab, et ujuva tuumajaama tehnoloogia pakub huvi ka Vaikse ookeani saareriikidele ja väidetavalt ongi juba 12 riiki huvi ilmutanud.
Riigi tuumaenergia ministeerium Minatom väidab, et isegi halvimal juhul, kui viga saab jaama radioaktiivseid aineid sisaldav osa, on radiatsioonikindlus ikkagi nii suur, et inimesed tuleb evakueerida vaid kilomeetri raadiuses. Keskkonnaspetsialistid väidavad vastupidist, öeldes, et jaam võib põhja minna või pukseerimisel viga saada, tekitades keskkonnakahju.
Seotud lood
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.