Majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar
Savisaar leiab, et roheliste eestkõnelaja Marek Strandberg pöördumine ei ole
saadetud täpsel aadressil selgitades, et tal ei ole tuumaenergeetilist
kiindumust.
“Esiteks juhin tähelepanu, et praeguses Ignalina tuumajaama projektis on esitanud seisukohti küll erinevad poliitikud, kuid otsust ei ole tehtud isegi asukohamaas Leedus. Seda soovitakse Vilniuses teha vastava seaduse vastuvõtmise kaudu käesoleval kevad-suvel. Mis puudutab Eestit, siis olen jätkuvalt seisukohal, et tuumajaama projektis osalemise küsimus tuleb otsustada rahvahääletusega.
Rohelised väidavad, et nagu oleksin mina salastanud tuumajaama tasuvuse uuringu. Sellest “faktist” lugesin esimest korda roheliste pöördumisest. Ei Eesti Energia ega rohelised ei ole minu poole selle küsimusega pöördunud ning mina ei ole käskinud ka kellelgi vait olla ega materjale kalevi alla panna.
Veelgi enam, olen uuringus olevast teabest ka ise huvitatud ja mulle meeldiks kui Eesti Energia käituks korrektselt seda ministeeriumiga jagades. Seni on eelistatud nendes küsimustes ajada asju pigem otse Stenbocki maja kui majandus- ja kommunikatsiooniministriga.
Olen rohelistele tänulik, et minu tähelepanu nendele teemadele juhtisite ja annan Eesti Energiale edasi soovi, et vastav info avalikustataks. Peale selle sooviksin teada, millel tugineb Rainer Nõlvaku Delfis avaldatud väide: “Eesti Energia seisukoht on vankumatu – majandusminister käsib vait olla.”
Kui pean õigeks rahvahääletusel otsustamist, on loomulik, et inimestel oleks ülevaade erinevatest seisukohtadest ja argumentidest. Seda kõigi energialiikide, nii tuuma- kui ka tuuleenergia osas,” vahendas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium Savisaare sõnu.
Seotud lood
Rohelised nõuavad Ignalinasse kavandatava
tuumajaama projekti tagamaade avalikustamist, teatas erakond.
Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis on suurte muutuste aeg - käsil on inseneeria valdkonna õppekavade ja õpikeskkonna uuendamine ning uute õppekavade loomine. Juba järgmisel sügisel on põhikoolide lõpetajad oodatud õppima täiesti uutele, nelja-aastastele Inseneriakadeemia õppekavadele kahel õppesuunal: metallierialade hulka lisandub erialana “masintöötlustehnoloogiad” ja ehituserialade valikusse „hoone tehnosüsteemide tehnik“.