Strandberg: ei tuuma-afäärile!

Rohelised nõuavad Ignalinasse kavandatava
tuumajaama projekti tagamaade avalikustamist, teatas erakond.

Erakond Eestimaa Rohelised tegi selleks avaliku pöördumise peaminister Andrus Ansipi, majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaare ning Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive poole.

Roheliste eestkõneleja Marek Strandbergi sõnul on kummaline, et Ignalina projekti Eesti poolt kavandatavate investeeringute kohta saab välisajakirjandusest lugeda rohkem kui teavitavad Eesti avalikkust sellega vahetult seotud isikud ja institutsioonid.

“Rohelised nõuavad, et asjaomased poliitikud ja ametnikud avalikustataks uue Ignalina jaamaga seonduvad majanduslikud arvutused. Samuti soovime sõlmitud ja sõlmimisel olevate lepingute iseloomu ja sisu avalikustamist. Meil on alust arvata, et kavandatava tuumajaama ehitus on Eesti majandusele ebasoovitavate tulemustega. Lisaks suurendab see projekt meie energeetilist sõltuvust välisriikidest - ennekõike Venemaast, kes on nii täna, kui tulevikus märkimisväärne tuumakütuse tarnija,” selgitas Strandberg

Roheliste pöördumises viidatakse maailma tuumaenergeetika tänasele kogemusele, mille kohaselt tuumaenergia pole ei odavaim ega ka sõltumatum viis pikaajaliseks elektri tootmiseks

Pöördumises tuuakse näideteks Temelini jaam Tšehhis, Olkiluoto 3 jaam Soomes ning Belene jaam Bulgaarias, mis kõik on ehituse käigus kordades kallinenud. Samuti viidatakse pöördumises tuumajäätmete ladustamisega kaasnevatele kulutustele.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara