Euroliidrid võtavad täna Lahtis Putini pihtide vahele

Venemaa president Vladimir Putin ei tule
täna Lahtis tõenäoliselt vastu palvele anda Euroopa ettevõtetele suurem ligipääs
Venemaa energiaturule, kirjutas Bloomberg.


Euroopa liidrid kavatsevad tänasel tippkohtumisel Soome linnas Lahtis avaldada Putinile survet, et Venemaa lubaks tulevikus Lääne energiatootjatel tegutseda Venemaal ja vastukaaluks suurendada Vene gaasi müüki Euroopa klientidele.
Venemaa kasutab ära oma positsiooni maailma suurima gaasieksportijana, näiteks keeras Venemaa kinni gaasitoru Ukrainasse.


Euroopa poliitikauurimiskeskuse vanemteadur Brüsselis Michael Emerson ütles, et Venemaa tootjad tahavad Euroopa Liidu turul olla, kuid nad ei taha end sobitada Euroopa õigusliku raamistikuga. "Venemaa eelistab energiaturul teha seda, mida ta ise tahab," märkis teadlane.
Energia on peamine komponent Vene-Euroopa suhetes, nafta ja gaas moodustavad Venemaa ekspordist Euroopasse rohkem kui 60%.


Euroopa Liidu liidrid kohtuvad täna Lahtis, et arutada energiapoliitika üle, ka Putin osaleb kõnelustel.
Euroopa püüab tasa teha kaotatud aega. Euroopa Liidu kaubandusvolinik Peter Mandelson ütles märtsis, et Euroopa hakkab kaotama mõju Putini üle, toetades Venemaa soovi ühineda Maailma Kaubandusorganisatsiooniga aastal 2004 ilma järeleandmisteta energiaküsimustes.
Euroopa Liidu välissuhete volinik Benita Ferrero-Waldner ütles oktoobris, et Euroopa tahab Venemaalt avatust ja koostööd.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara