Me ei ole enam odava tööjõuga riik, aga me oleme naabritest paremini digitaliseeritud, meil on selge maksukeskkond ja madal bürokraatia tase. Küll aga peame kindlasti parandama oma erinevate menetluste kiirust, et tööstusettevõtted saaksid kiiremini oma tehased püsti, ütles EISi välisinvesteeringute keskuse juht Joonas Vänto.

- EISi välisinvesteeringute keskuse juht Joonas Vänto.
- Foto: Andres Laanem
Joonas Vänto rääkis saates, et välisinvesteeringud on kui majanduse katalüsaator ja Eesti on tänu avatud majandusele Nõukogude Liidu riikidest kõige edukamalt hakkama saanud.
"Uuringute järgi on väliskapitalil põhinevate tööstusettevõtete lisandväärtus suurem ning palgatase kõrgem. Tänu sellele konkurentsile on Eesti palgad, majandus ja maksubaas ka kiiremini kasvanud," toob Vänto välja. Ta rõhutab, et meil on vaja siia ettevõtteid, mis on võimalikult suure lisandväärtusega ning mis toovad Eestisse ka kompetentsi ja teadmisi.
Kuidas tarka tööstust Eestisse saada ning kui palju siin kaasa aitavad ka erinevad konverentsid, saab kuulata juba saatest.
Saatejuht on Mart Valner.
Saadet toetavad Sunly AS ja Eesti Rohetehnoloogia Liit.
Eesti peab kärmemalt menetlema, et tööstused saaksid kiiremini tehased püsti
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.