Milremi juht suurtehingust: Euroopast polnud tugevat investorit võtta
Milremi asutaja Kuldar Väärsi avas aasta esimeses "Kuumas toolis" suurtehingu tagamaid, millega enamusosalus müüdi emiraatide firmale, aga rääkis ettevaatavalt ka kaitsetööstuse alanud aasta väljavaadetest nii Eestis kui mujal.
Milremi lähiaastate fookuses on Kagu-Aasia, Lähis-Ida ja Euroopa, Ukrainas kavatsetakse käivitada tootmine.
Foto: Raul Mee
Euroopast polnud kahjuks tugevat investorit võtta, kelle väärtuspakkumine tervikuna oleks atraktiivne, rääkis Väärsi. Tema sõnul on laiem probleem selles, et Euroopa Investeerimispank ütleb endiselt, et kaitsetööstusesse investeerida ei tohi, mis muudab investeerimisfondid ettevaatlikuks.
Araabia Ühendemiraatide ettevõte EDGE Group PJSC omandab enamusosaluse robootika ja autonoomsete süsteemide arendajas Milrem Roboticsis. Tegemist on suurima investeeringuga Eesti kasvavasse kaitsetööstusesse, seisab ettevõtte teates.
Euroopa juhtiv robootika ja autonoomsete süsteemide arendaja Milrem Robotics ning Ukraina kaitsetööstus (UDI) allkirjastasid lepingu, et alustada järgmise põlvkonna robootikasüsteemide loomist.
Mehitamata militaarmasinaid arendav Milrem esitles Londonis toimunud militaartehnika messil DSEI uusimat, varitseva õhuründemoonaga varustatud lahingmasinat.
Euroopa juhtiv robootika ja autonoomsete süsteemide arendaja Milrem Robotics plaanib oluliselt meeskonda suurendada ning juba lähiaastal värvata eelkõige Eestisse 100 uut inseneri ja tugitöötajat.
igus kui tuntud masinaehituslike komponentide tarnija on jõudsalt edasi arendanud võimekust robotlahenduste osas. Lineaarrobotite puhul pakutakse reeglina standardlahendusi, milleks on käigupikkused mõõtudes 2000 x 2000 x 1000 mm. Kuid siis esitas huvitava väljakutse ettevõte Metaprint, kes vajas rätsepalahendust tööalaga 4700 x 2600 x 900 mm.