(Sisuturundus) CM: metallitöötlemise tulevik - ökonoomsemad ja paindlikumad seadmed

Sügisel Saksamaal Hannoveris toimunud rahvusvaheline metallitehnoloogia mess EuroBLECH 2012 rõhutas, et metallisektoris kasvab nõudlus paindlike lehtmaterjali lõikeprotsesside ja painutamise automatiseerimise järele.

Samal ajal oodatakse aina enam ettevalmistustöö minimaliseerimist ning tootmine muutub iga aastaga ökonoomsemaks. Juhtiv metallitöötlusseadmete tootja Amada Grupp esitles messil kümmet uut ja modernset seadet.

„Hannoveri mess on üks meie tööstuse põhisündmusi. Amada väljapanek koosnes seekord viimaste aastate põhitrendi kuuluvatest lehtmaterjali töötlemiseks mõeldud masinatest, mille kasutamine tulevikus kindlasti kasvab,“ ütles Amada Grupi Eesti esindaja, OÜ Aider müügiinsener Vahur Värik. „Esile võiks tõsta näiteks fiiberlaser-tehnoloogia edasiarendusi, millega saab lõigata ja keevitada väga erinevaid 2D ja 3D aplikatsioone.“

EuroBLECH 2012 messil oli muuhulgas kõne all, et üks globaliseerumise aspektidest - sarnaste detailide masstootmine on ümber asustatud nn madalapalgalistesse maadesse - on lõplikult muutnud nõudlust lehtterase töötlusseadmete järele. Selle kompenseerimiseks on mitmed lääneriigid hakanud keskenduma toodetele, mis nõuavad sügavamat tehnoloogilist ekspertiisi ning uuenduslikumat tehnikat.

„Nõudlus painutuse automatiseerimise järele kasvab aasta-aastalt,“ rõhutas Värik. „Kliendid vajavad ettevalmistustöö ja abiaegade suurimat võimalikku minimaliseerimist, samas kui tarbija nõudmised toodetele aina kasvavad ja valmistatavate detailide partiid vähenevad. Seadmed on sunnitud neid väikseid seeriaid tootma veelgi lühema aja jooksul, et protsess oleks ökonoomne.“

Amada näitab teed lehtmetalli  töötlemise tulevikku

Värik lisas, et Amadas ollakse juba valmis pakkuma suurepäraseid uuendusi: 10 uut süsteemi laserlõikuseks, stantsimiseks, painutamiseks ning keevitamiseks. Seejuures väärib märkimist, et Amada LASBEND AJ fiiberlaseri ja painutuse kombineeritud tehnoloogia võitis sel aastal EuroBLECH messi innovatsiooni auhinna kategoorias „Eeskujulik tootja ja kliendi tootearendus“, mis näitab, et tihe koostöö klientidega on üks Amada olulisemaid põhimõtteid.

Amada Grupi eesmärgiks on pakkuda teedrajavaid tootmislahendusi, mis võimaldaksid saavutada kõrge tootlikkuse ja rentaabluse. Sealjuures peetakse oluliseks keskkonnahoidu:  rakendamisel on „Amada Roheline Tegevusplaan“, millest tulenevalt soovitakse vähendada veerandi võrra grupi CO2 emissiooni aastaks 2020 ning uusi tooteid arendatakse korras, mis võimaldaks neile omistada „ECO Product“ ökomärgise. 

EuroBLECH 2012 messil esitletud Amada modernsed metallitöötlemisseadmed:

AMADA LASBEND-AJ - fiiberlaseri ja painutuse kombineeritud tehnoloogia
Uus LASBEND AJ kombisüsteem on loodud uuenduslikeks võimalusteks lõikamisel, vormimisel, keermestamisel ja painutamisel. Masin esindab täiuslikku integratsiooni kõigist komponentidest, mida Amada on loonud. LASBEND AJ pakub parima kvaliteediga kombineeritud tehnoloogiat tootmaks nii erinevaid prototüüpe kui ka eriprojekti järgi tehtud detailide väikeseeriaid.

AMADA FLC 3015-AJ - uus fiiberlaserlõikur automatiseerimissüsteemiga MPF
FLC-3015 AJ laserlõikur ühendab F1 seeria disaini Amada AJ fiiberlasertehnoloogiaga. Sellest tulenevalt ei ole nimetatud masin mitte ainult mainimisväärne kiiruse ja täpsuse osas, vaid ka ökonoomne lahendus keskmisele kasutajale.

AMADA FLW4000M3 - uus fiiberlaser-keevitusrobot
Uus tehnoloogia võimaldab keevitada varasemalt suuri raskusi valmistanud materjalide kombinatsioone. Näiteks on võimalik kokku keevitada vase ning tsingitud lehtterase komponente, mille sulamistemperatuurid on väga erinevad.

AMADA FLCP 2515-AJ - maailma kiireim fiiberlaseri-stantsimise kombipink
AMADA ACIES 2515T TSU - ülipaindliku tööriistalahendusega CO2 laser-stants kombi

Kombineeritud tehnoloogiaga pink on eriti paindlik, kuna laserlõikusele annab lisandväärtust stantsimistehnoloogia oma laia valiku tööriistade ja vormimisoperatsioonidega. Selle lahenduse tulemusena kaovad lehtmaterjali tootedisainil piirid. Fiiberlaser pakub suuremat lõikamiskiirust väiksema energiakulu juures, lisaks on võimalik töödelda ka selliseid raskelt lõigatavaid materjale nagu vask, messing jne. CO2 laser on üle paljude aastate oma usaldusväärsust tõestanud suurepärase lõikekvaliteediga. TSU automaatne tööriistavahetaja mahutab sadu instrumente, mis koos uue Amada ID-süsteemiga lühendab oluliselt seadistusaegasid ja välistab inimlikke vigu.

AMADA EM3612ZRT uus suur revolverstants automaatse tööriistalaoga
Selle seadmega on võimalik suurte lehtede töötlemine ilma ümberpaigutamiseta. Kogu töölaud, sealhulgas alumine tööriistatrummel on kaetud harjastega, mis võimaldab täiesti kraapimisvaba töötlemist. Masinal on ka ettevalmistustrummel, mida saab tööriistadega varustada masina töösoleku ajal. Trumli 4 keermestuspesa saab varustada M2,5 kuni M8 suuruste tööriistadega, mis on automaatselt vahetatavad. Tänu tööriistade automaatsele vahetamisele ja uuele ID-süsteemile saab pink oluliselt juurde paindlikkust.

AMADA HG80.25 - uus hübriidajamiga painutuspink
HG-seeria masinate parim iseloomustus on nende eriliselt kõrgetasemeline tootmisvõimekus - standardpingiga võrreldes 10 korda suurem painutustäpsus ja üle kahe korra suurem kiirus. Suur valik varustust, näiteks TDS süsteem, mis määrab automaatselt kindlaks materjali omadused ja teeb vajalikud korrektuurid. HG-seeriale saab lisada ka automaatse tööriistavahetusssüsteemi ATC.

AMADA EG6013AR - uus elektriline painutuspink koos robotiga
Selle masina funktsioon seisneb väikeste, keeruliste komponentide tootmises, mis nõuavad äärmist tootmistäpsust ja kiirust, mis näiteks elektroonikatööstuses on vältimatu. 3.0kW servomootorid tagavad 600 kN painutusjõu, samal ajal, kui 1.5kW mootorid annavad väga kiire edasi-tagasi liikumise. Seadmed on erilised veel oma väga väikese hooldusvajaduse ning madala ökoloogilise jalajälje poolest. EG-seeria pingi saab varustada automatiseerimislahendusega AR, mis koosneb EG-6013 painutuspingist, robotist, mis liigub relssidel ning automaatsest tööriistavahetajast, lisatarvikutest ning tarkvarast.


 

Artikli ilmumist toetas OÜ Aider


Aider OÜ
Tuleviku tee 10
75312 Peetri, Rae vald
telefon: +372 655 6139
faks:     +372 655 6159
e-post: service@aider.ee

Galerii

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara